yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWnioski o zakup miałów energetycznych. Ostatnie dni naboru

Wnioski o zakup miałów energetycznych. Ostatnie dni naboru

Nieco ponad tydzień temu Polska Grupa Górnicza S.A. uruchomiła program sprzedaży miałów energetycznych dla krajowego rolnictwa. Warto jednak pamiętać, że termin umożliwiający ubieganie się o tą formę wsparcia jest dość krótki… Przed nami ostatnie dni naboru wniosków.

Polska Grupa Górnicza poinformowała kilka dni temu, że oferta zakupu miałów energetycznych do celów związanych z produkcją rolną cieszy się dużym zainteresowaniem. Program został uruchomiony w drugiej połowie października wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Sprzedaży podlega miał węglowy o wartości opałowej 19–23 MJ/kg.

Wpłynęło już kilkaset wniosków. Głównym założeniem jest umożliwienie rolnikom sprzedaży miału energetycznego poza sklepem internetowym. Chodzi o zakup co najmniej 25 ton towaru. Regulamin sprzedaży oraz formularz znajduje się na stronie internetowej spółki. Wnioski są przyjmowane do wyczerpania limitów: do końca tego roku to 300 tysięcy ton miału energetycznego i w przyszłym roku drugie tyle. Są na bieżąco weryfikowane i rozpatrywane według kolejności zgłoszeń – przekazała PGG dnia 25 października.

Program jest przeznaczony dla producentów rolnych, których źródła grzewcze są zasilane miałem węglowym. Końcowy termin naboru wniosków, tak jak wspominaliśmy, zbliża się jednak wielkimi krokami. Chęć zakupu można bowiem wyrazić tylko do 31 października 2022 roku. Tyczy się to pierwszej transzy. Druga transza zostanie natomiast uruchomiona w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że miału węglowego wystarczy dla wszystkich uprawnionych, którzy złożyli odpowiednie wnioski do Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: MRiRW / PGG

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl