Wsparcie w wysokości 3,00 – 3,50 zł do litra oleju napędowego?

Ciągnik New Holland

Rosnące ceny oleju napędowego sprawiają, że obecne stawki zwrotu akcyzy są po prostu nieadekwatne. Zdaniem Świętokrzyskiej Izby Rolniczej wsparcie powinno wynosić 3–3,5zł do 1 litra wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Po pierwsze, w związku ze zbliżającą się wiosną i pracami polowymi Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej zwraca się do Pana Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych o zwolnienie rolników z limitu kupna paliwa dla gospodarstw rolnych, jakie zostały wprowadzone na niektórych stacjach benzynowych.

Konieczne jest także podjęcie niezwłocznych działań, ponieważ zwrot akcyzy nie jest adekwatny i już nie będzie w stosunku do ceny paliwa jaka jest na rynku.

Zarząd Świętokrzyskiej Izb Rolniczej proponuje wsparcie dopłaty w wysokości 3zł -3,5zł do 1 litra oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Co sądzicie o tej propozycji?

1 KOMENTARZ

  1. Propozycja jak najbardziej jest na miejscu ale te ceny mamy teraz gdzie jest najwięcej pracy w polu, później żniwa a zwrot byśmy mogli dostać dopiero w następnym roku. A co teraz? Kredyty na nawozy i paliwo? Wykończą nas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności