AktualnościRezygnacja z opakowań plastikowych - nowy trend w handlu warzywami

Rezygnacja z opakowań plastikowych – nowy trend w handlu warzywami

Jak informuje brytyjski Mirror, sieć handlowa Tesco, która wycofała się z polskiego rynku, ale nadal działa w innych krajach, m.in. w rodzimej Wielkiej Brytanii planuje znaczne ograniczenie sprzedaży warzyw w opakowaniach plastikowych, na rzecz tych sprzedawanych luzem.

Sieć supermarketów chce usunąć wszystkie plastikowe opakowania z do 2025 roku. W tym celu motywuje dostawców, aby dostarczali warzywa luzem albo w opakowaniach nadających się do recyklingu lub kompostowania.

Tesco dąży również do rozszerzania oferty produktów, którymi klienci mogą uzupełniać przyniesione do sklepu własne pojemniki.

Decyzja Tesco jest częścią szerszej kampanii supermarketów mającej na celu sprzedaż większości świeżych owoców i warzyw luzem , a nie w plastikowych opakowaniach, aby chronić środowisko.

Według organizacji pozarządowej WRAP działającej na rzecz klimatu działająca na całym świecie aż 80% owoców i warzyw można sprzedawać bez opakowania. Szacuje się, że ograniczenie stosowania opakowań foliowych do tego poziomy pozwoli zaoszczędzić ponad 21 500 ton plastiku wyrzucanego co roku do kosza.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło www.mirror.co.uk

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie