yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościOgórek gruntowy - trudności w formowaniu zagonów

Ogórek gruntowy – trudności w formowaniu zagonów [VIDEO]

Siew ogórka gruntowego w sezonie 2023 to niełatwe zadanie, zwłaszcza na południu Polski. Warunki atmosferyczne znacznie komplikują tutaj prace polowe i opóźniają siew nasion…

W materiale wideo podejmujemy “próbę” formowania zagonów na polu, gdzie planowana jest uprawa ogórka gruntowego. Struktura gleby gliniastej jest bardzo ścisła. W dniu 23 maja przymierzaliśmy się do formowania zagonów. Będzie to uprawa z zastosowaniem ściółkowania rzędów roślin czarną folią oraz linii kroplujących.

Niemniej, warunki jak widać były dość trudne, pierwsze próby zakończyły się fiaskiem. Kolejne podejście do tej czynności już za kilka dni. Wówczas rolnik starannie (i po raz kolejny) uprawi glebę. Ziemia następnie obeschnie i ponownie podejdziemy do naszych działań.. Oby tylko pogoda dopisała… Więcej informacji już niebawem..

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl