yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

 • sketch agrosimex ochrona
 • pantoea agrosimex intermag

 • prevAm Biocont reklama
 • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościBejo wprowadza formułę B-Mox® w nasionach cebuli

Bejo wprowadza formułę B-Mox® w nasionach cebuli

Warmenhuizen, 24 sierpnia 2023 r. – Z początkiem nowego sezonu cebulowego 2023-2024 firma Bejo wprowadza formułę B-Mox® dla nasion cebuli.

Innowacyjny proces uszlachetniania nasion B-Mox®

Aby uzyskać zdrowy, jednolity plon, ważne jest, aby młode rośliny miały dobry start. Dlatego naukowcy i specjaliści z Bejo opracowali innowacyjny proces uszlachetniania nasion B-Mox®. Oparty na nowej technologii B-Mox® wzmacnia siłę nasion, stymulując wzrost siewek już na najwcześniejszym etapie i poprawiając wigor rośliny. Przez cały okres wegetacji rośliny wykazują lepszą tolerancję na stres i lepszą ogólną zdrowotność dzięki lepiej rozwiniętemu systemowi korzeniowemu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko podczas wrażliwej wczesnej fazy wzrostu rośliny, rośliny są bardziej odporne na stres i dają wyższe plony.

B-Mox®:

 • zapewnia silniejsze i bardziej wyrównane kiełkowanie
 • wzmacnia roślinę już w początkowej fazie wzrostu
 • stymuluje lepszy rozwój korzeni
 • zmniejsza ryzyko niepowodzenia podczas newralgicznego wczesnego etapu wzrostu
 • sprawia, że rośliny są bardziej odporne przez cały okres wzrostu
 • jest dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym

Teraz także dostępny w cebuli

Już w 2017 roku firma Bejo wprowadziła technologię B-Mox® do marchwi. Od czasu jego wprowadzenia wielu producentów marchwi odkryło zalety B-Mox® poprzez silniejsze i bardziej wyrównane plony w porównaniu z nasionami niezaprawianymi. Teraz producenci cebuli mogą również skorzystać z technologii uszlachetnienia nasion B-Mox®. Od tego sezonu wszystkie podkiełkowane nasiona cebuli Bejo zostaną wzbogacone o formułę B-Mox®.

Siewki B-Mox® field versus nasiona niepodkiełkowane

Ponad 5 lat testów, zarówno w laboratorium, jak i w terenie, udowodniło skuteczność B-Mox® w cebuli. Badania przeprowadzono głównie w Europie Zachodniej. Henrik Jørgensen, kierownik sprzedaży w firmie SeedCom, był ściśle zaangażowany w próby w Danii: „Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do prób, które widziałem na naszych polach i polach klientów. B-Mox® pomaga roślinom rozwinąć dobry system korzeniowy w początkowej fazie wzrostu, co skutkuje zdrowszymi i wyższymi plonami.

 • B-Mox® posiada certyfikat SKAL i jest dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym
 • Technologia B-Mox® jest domyślnie stosowana we wszystkich nasionach podkiełkowanych.

Innowacje w technologii nasion

Badania nad technologią nasion stanowią ważną część działalności Bejo. Naukowcy z naszego Działu Patologii Nasion zapewniają, że producenci mają zapewnione zdrowe nasiona na dobry start. Nasi specjaliści z Zakładu Fizjologii zabezpieczają i ulepszają naturalne właściwości nasion Bejo. Technologia formuły B-Mox® jest jednym z innowacyjnych wyników programów badawczych firmy Bejo w zakresie technologii nasion i stanowi część naszej ciągłej pracy nad dostarczaniem producentom nasion najwyższej jakości.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Taca demonstracyjna cebuli: B-Mox® versus nasiona niepodkiełkowane

– TECHNOLOGIA B-MOX® ZOSTAŁA OPRACOWANA SPECJALNIE Z MYŚLĄ O NOWOCZESNYCH METODACH UPRAWY, KTÓRE PODKREŚLAJĄ SILNĄ, MNIEJ WRAŻLIWĄ NA STRES ROŚLINĘ. JESTEŚMY DUMNI, ŻE OBOK MARCHWI I PIETRUSZKI KORZENIOWEJ WPROWADZAMY NASIONA CEBULI DO NASZEJ OFERTY B-MOX®. BĘDZIEMY KONTYNUOWAĆ NASZE BADANIA, PONIEWAŻ W DŁUŻSZEJ PERSPEKTYWIE WIDZIMY POTENCJAŁ TAKŻE W INNYCH GATUNKACH – Dr Liesbeth van der Heijden, STARSZY PRACOWNIK NAUKOWY W DZIALE TECHNOLOGII NASION BEJO.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl