yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCeny nawozów azotowych w dół. Aktualny cennik Agrochem Puławy

Ceny nawozów azotowych w dół. Aktualny cennik Agrochem Puławy

Ceny nawozów azotowych lecą w dół. Obniżki wynoszą nawet 356 zł/t. Spadają również ceny gazu, a rolnicy wyczekują kolejnych aktualizacji cennika. Jak aktualnie przedstawiają się ceny poszczególnych nawozów azotowych?

Wyczekiwane przez rolników obniżki stały się faktem. W ostatnich dniach Agrochem Puławy, czyli oficjalny dystrybutor Grupy Azoty, zaktualizował cennik dotyczący nawozów azotowych. Warto przypomnieć, że to pierwsza taka zmiana od kilku tygodni. Spadek wprawdzie nie jest olbrzymi, ale z pewnością napawa producentów optymizmem.

Optymizmem napawa również sytuacja na rynku gazu. Surowiec tanieje kolejny tydzień z rzędu. Takie zjawisko powinno przełożyć się na dalsze obniżki cen nawozów azotowych. Błękitne paliwo pozostaje bowiem jednym z kluczowych czynników przy ich produkcji.

Ile aktualnie kosztują nawozy azotowe?

Największy spadek możemy zaobserwować w przypadku mocznika z inhibitorem ureazy. Uprzednio jego cena oscylowała na poziomie 2489,40 zł/t. Obecnie nawóz kosztuje 2133 zł/t. Różnica wynosi 356,40 zł. W przypadku zwykłego mocznika cena przedstawia się na poziomie 2165,60 zł/t. Dystrybutor oferuje nawóz w 25,00 kg workach (54,14 zł/worek).

W przypadku saletry amonowej 34,4% aktualna cena przedstawia się na poziomie 1819,80 zł/t. To samo tyczy się nawozu Pulan Macro, czyli 32% saletry amonowej. Nieco droższa pozostaje natomiast kędzierzyńska saletra amonowa (33,5%), gdyż na ten moment kosztuje 1852,20 zł/t. W powyższych przypadkach ceny zostały obniżone o 216,00 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Idąc dalej, Saletromag 25 oferowany jest aktualnie w cenie 1717,20 zł/t. Saletrzak 27 standard plus potaniał z kolei do 1463,40 zł/t, czyli o 199,80 zł. Tyle samo wyniosła obniżka w przypadku nawozu Salmag, który obecnie kosztuje 1506,60 zł/t.

W przypadku nawozów płynnych również widoczny jest spadek cen. Za RSM 26+S należy obecnie zapłacić 1495,80zł/t – mniej o 70,20 zł. RSM 30 kosztuje 1506,6zł/t, czyli mniej o 167,40 zł. To samo tyczy się nawozu RSM 32, którego cena wynosi aktualnie 1593 zł.

Co z nawozami wieloskładnikowymi?

Ceny nawozów wieloskładnikowych pozostają na ten moment niezmienne.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl