Pełnia lata w obiektach szklarniowych. Przed ogrodnikami duże wyzwanie [VIDEO]

Uprawa pomidora malinowego w gospodarstwie braci Chrzan w Głuchowie. Maj 2021 r.

Końcówka trzeciej dekady maja, to oznacza, że w obiektach szklarniowych mamy już pełnię lata. Dr Krzysztof Fatel, doradca techniczny firmy Grodan, w “Rozmowach o warzywnictwie” informuje, że latem dużym wyzwaniem dla ogrodnika staje się zbyt niska wilgotność powietrza w szklarni. Należy pamiętać, że klimat w szklarni (wilgotność powietrza) jest tworzony przede wszystkim przez liście. Zatem ile liści pozostawić na roślinie? 

Latem w uprawie pomidorów szklarniowych największym wyzwaniem dla ogrodników jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w obiektach uprawowych. W szklarni klimat tworzony jest przez rośliny uprawne. Liście są fabryką asymilatów – transpirują wodę i są odpowiedzialne za klimat wewnątrz szklarni. Latem trudnością staje się zbyt niska wilgotność powietrza. Monitorowanie tego czynnika ułatwia wartość LAI (ang. leaf area index; indeks liściowy). Szczegóły w materiale filmowym.

Gościem kolejnego odcinka “Rozmów o warzywnictwie” jest dr Krzysztof Fatel z firmy Grodan. Zapraszamy do wspólnego wysłuchania komentarza naszego eksperta:


 

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności