Końcówka trzeciej dekady maja, to oznacza, że w obiektach szklarniowych mamy już pełnię lata. Dr Krzysztof Fatel, doradca techniczny firmy Grodan, w “Rozmowach o warzywnictwie” informuje, że latem dużym wyzwaniem dla ogrodnika staje się zbyt niska wilgotność powietrza w szklarni. Należy pamiętać, że klimat w szklarni (wilgotność powietrza) jest tworzony przede wszystkim przez liście. Zatem ile liści pozostawić na roślinie?
Latem w uprawie pomidorów szklarniowych największym wyzwaniem dla ogrodników jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w obiektach uprawowych. W szklarni klimat tworzony jest przez rośliny uprawne. Liście są fabryką asymilatów – transpirują wodę i są odpowiedzialne za klimat wewnątrz szklarni. Latem trudnością staje się zbyt niska wilgotność powietrza. Monitorowanie tego czynnika ułatwia wartość LAI (ang. leaf area index; indeks liściowy). Szczegóły w materiale filmowym.
Gościem kolejnego odcinka “Rozmów o warzywnictwie” jest dr Krzysztof Fatel z firmy Grodan. Zapraszamy do wspólnego wysłuchania komentarza naszego eksperta: