reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
RhizoVITAL
reklama
octavo marchew nasiona
Strona głównaAktualnościPełnia lata w obiektach szklarniowych. Przed ogrodnikami duże wyzwanie

Pełnia lata w obiektach szklarniowych. Przed ogrodnikami duże wyzwanie [VIDEO]

Końcówka trzeciej dekady maja, to oznacza, że w obiektach szklarniowych mamy już pełnię lata. Dr Krzysztof Fatel, doradca techniczny firmy Grodan, w “Rozmowach o warzywnictwie” informuje, że latem dużym wyzwaniem dla ogrodnika staje się zbyt niska wilgotność powietrza w szklarni. Należy pamiętać, że klimat w szklarni (wilgotność powietrza) jest tworzony przede wszystkim przez liście. Zatem ile liści pozostawić na roślinie? 

Latem w uprawie pomidorów szklarniowych największym wyzwaniem dla ogrodników jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w obiektach uprawowych. W szklarni klimat tworzony jest przez rośliny uprawne. Liście są fabryką asymilatów – transpirują wodę i są odpowiedzialne za klimat wewnątrz szklarni. Latem trudnością staje się zbyt niska wilgotność powietrza. Monitorowanie tego czynnika ułatwia wartość LAI (ang. leaf area index; indeks liściowy). Szczegóły w materiale filmowym.

reklama
Baner PORW 2025

Gościem kolejnego odcinka “Rozmów o warzywnictwie” jest dr Krzysztof Fatel z firmy Grodan. Zapraszamy do wspólnego wysłuchania komentarza naszego eksperta:


 

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
reklama
reklama
PNOS baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
reklama
Baner KUPS
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]