AktualnościPełnia lata w obiektach szklarniowych. Przed ogrodnikami duże wyzwanie

Pełnia lata w obiektach szklarniowych. Przed ogrodnikami duże wyzwanie [VIDEO]

Końcówka trzeciej dekady maja, to oznacza, że w obiektach szklarniowych mamy już pełnię lata. Dr Krzysztof Fatel, doradca techniczny firmy Grodan, w “Rozmowach o warzywnictwie” informuje, że latem dużym wyzwaniem dla ogrodnika staje się zbyt niska wilgotność powietrza w szklarni. Należy pamiętać, że klimat w szklarni (wilgotność powietrza) jest tworzony przede wszystkim przez liście. Zatem ile liści pozostawić na roślinie? 

Latem w uprawie pomidorów szklarniowych największym wyzwaniem dla ogrodników jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w obiektach uprawowych. W szklarni klimat tworzony jest przez rośliny uprawne. Liście są fabryką asymilatów – transpirują wodę i są odpowiedzialne za klimat wewnątrz szklarni. Latem trudnością staje się zbyt niska wilgotność powietrza. Monitorowanie tego czynnika ułatwia wartość LAI (ang. leaf area index; indeks liściowy). Szczegóły w materiale filmowym.

Gościem kolejnego odcinka “Rozmów o warzywnictwie” jest dr Krzysztof Fatel z firmy Grodan. Zapraszamy do wspólnego wysłuchania komentarza naszego eksperta:


 

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]