yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Informacje z firmPomidorowe nowości BASF (marka Nunhems)

Pomidorowe nowości BASF (marka Nunhems)

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na krajowy rynek pomidorów szklarniowych z ciekawymi propozycjami odmian wkracza firma BASF (marka Nunhems). Bazując na doświadczeniu całego zespołu specjalistów  Nunhems ds. pomidorów i współpracy z producentami, praktykami z wielu krajów Europy, a także na całym świecie stworzono ofertę dopasowaną do polskiego rynku. Mając na uwadze innowacyjne rozwiązania, a także bezpieczeństwo i sukces producentów wyselekcjonowano odmiany w każdym segmencie upraw pomidora.

Odmiany gałązkowe Provine jest odmianą wyróżniającą się wysokim plonem, ale także wysoką jakością owoców. Ekspozycja pomidorów na bezkolankowym gronie jest
znakomita. Również pojedyncze owoce doskonale się prezentują. Dzięki błyszczącej
skórce, intensywnej, czerwonej barwie i atrakcyjnej szypułce wyróżniają się spośród rynkowych propozycji. Według producentów z Polski na uwagę zasługuje fakt, iż Provine w porównaniu z odmianami standardowymi wyróżnia się wczesnością w zawiązaniu i  wybarwieniu owoców od pierwszego grona. Odmiana charakteryzuje się wysokim potencjałem plonotwórczym za sprawą szybszego startu, a także większej liczby gron na roślinie. Średnia masa owoców wynosi 130–150 g i jest bardzo wyrównana w trakcie trwania całego sezonu.

Provine

Kolejną propozycją pomidora gałązkowego jest wysoko plonująca odmiana Progression. Jest to idealna propozycja dla producentów, którzy poszukują większych pomidorów na gronie. Średnia masa owoców wynosi 150–170 g. Z odmianą Progression możliwe jest pobicie rekordu plonu dzięki dużym owocom, wczesnemu plonowaniu, a także wyrównaniu owoców w trakcie całego sezonu. Regulowanie liczby owoców w gronach do pięciu sztuk umożliwia osiągniecie maksymalnej wydajności. Barwa owoców jest ciemnoczerwona, a zielona, długo utrzymująca świeżość szypuła dodaje atrakcyjności gronom.

Progression

Odmiany z dedykacją do zbioru „na luz”
Solaboll jest idealną propozycją dla producentów poszukujących odmian zbieranych luzem w kalibrażu BB. Średnia masa owoców to 150–170 g w trakcie całego sezonu. Owoce są lekko spłaszczone i delikatnie żebrowane. Odmiana cechuje się wysoką tolerancją na suchą zgniliznę wierzchołkową i nie jest podatna na opadanie owoców.

Kolor pomidorów po uzyskaniu dojrzałości jest intensywnie czerwony, natomiast szypuła jest gruba i zachowuje swą świeżość przez długi czas. Polscy producenci doceniają wysoką trwałość pozbiorczą owoców. Odmiana ta doskonale radzi sobie w trakcie przygotowania produktu do sprzedaży dzięki twardości owoców. Plonowanie Solaboll jest bardzo wysokie, gdyż owoce sięgają górnych granic kalibrażu BB, a dodatkowo są wyrównane przez cały sezon.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Specjały m.in. mini śliwka

Pulsion jest propozycją dla producentów uprawiających odmiany mini śliwki na zbiór „luzem”. Średnia masa owoców to 10–14 g. Owoce są wyrównane o owalnym kształcie. Warty uwagi jest kompaktowy układ gron, często rozdwojony. Polscy producenci zwrócili
uwagę na wyższą odporność odmiany na opadanie owoców w porównaniu ze standardami rynkowymi. Pulsion klasyfikuje się do odmian bardzo wysoko plonujących. Smak według konsumentów jest znakomity dzięki zrównoważonej słodyczy, kwasowości i chrupkości owoców.

Warto także obserwować w trakcie sezonu informacje dotyczące wyników prób
nowej odmiany pomidora malinowego Tinkwino.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu
Anna Slowinska
tel. +48 882 155 607, email: anna.slowinska@vegetableseeds.basf.com

oraz na stronę https://www.nunhems.com/pl/pl.html

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl