• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościFruit Logistica 2017: rekordowa frekwencja w jubileuszowym roku

Fruit Logistica 2017: rekordowa frekwencja w jubileuszowym roku

Ponad 3000 firm z 86 krajów pod jednym dachem,  ponad 70.000 gości z ponad 130 krajów. Zaś w globalnej branży – ponad dwa miliardy ton owoców i warzyw wyprodukowanych w 2016. To obszar tegorocznych targów  Fruit Logistica. Niemcy są oficjalnym krajem partnerskim obchodzących swoje 25 lecie targów.


Fruit Logistica została zainicjowana w 1993 roku, wzięło w niej wtedy udział 100 wystawców. W 2017 roku, po raz pierwszy, ich liczba przekroczyła pułap 3000. Ponad 70.000 nabywców i gości z ponad 130 krajów po raz kolejny ma możliwość zapoznania się z ofertami wystawców, nowościami branżowymi, wymiany informacji.

W roku jubileuszowym kraj gospodarz jest po raz pierwszy także krajem partnerskim. To potwierdzenie dobrze znanego faktu, że Niemcy stanowią największy rynek konsumentów w Europie. Ale istnieje również rosnący popyt na świeże produkty eksportowane przez Niemcy. To zainteresowanie wynika z rygorystycznie kontrolowanej jakości produktów niemieckich i wiarygodności partnerów handlowych w kraju. Jednocześnie, wejście Niemiec na nowe rynki jest promowane przy wsparciu niemieckiego Federalnego Ministerstwa Żywności i Rolnictwa (BMEL).

Według najnowszych danych opublikowanych przez Agrarmarkt Informations-Gesellschaft mbH (AMI) w Bonn, w 2016 roku na świecie wyprodukowano około 1,23 mld ton warzyw (bez melonów) i około 800 mln ton owoców. Prawie 10 % światowej produkcji owoców i 4 warzyw sprzedawano w stanie świeżym w handlu transgranicznym. UE osiągnęła w 2016 roku zbiory owoców w wysokości około 38,2 mln ton, 3% niższej niż w poprzednim roku. Oczekuje się, że zbiory warzyw w UE w ubiegłym roku osiągną około 63,5 milionów ton, co stanowić będzie nieznaczny wzrost – o 1% w porównaniu z rokiem 2015.

Według szacunków AMI oraz Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech zbiory owoców w 2016 roku wyniosły około 1.320.000 ton, co odpowiada mniej więcej ich ilości sprzed roku. To znacznie mniej niż rekord ustanowiony w 2014 roku, kiedy to zebrano 1,49 mln ton. Jak wynika z danych AMI, produkcja warzyw w Niemczech (w 2016 roku) wzrosła o więcej niż 2% – do 3,5 mln ton. Wzrost ten wynika głównie ze wzrostu areału ziemi pod uprawy. Podobnie jak w poprzednim roku, zbiory były nieco poniżej średniej.

Przeciętne niemieckie gospodarstwo domowe zakupiło w 2016 roku 160,4 kg świeżych owoców i warzyw (88,7 kg świeżych owoców, 71,7 kg świeżych warzyw). Najpopularniejszymi gatunkami owoców w Niemczech są jabłka, banany i pomarańcze, a wśród warzyw pomidory, marchew i cebula. W Niemczech nieznacznie wzrosły wydatki na żywność i napoje( o około 1%), wzrost cen owoców i warzyw (w tym ziemniaków) był nieco poniżej 6%. Gospodarstwa domowe dokonywały zakupu owoców i/lub warzyw średnio 86 razy w roku, a więc znacznie częściej, niż raz na tydzień.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

za: fruitlogistica.de


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl