yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
PolecaneInnowacje w szparagarni – monitoring i zarządzanie

Innowacje w szparagarni – monitoring i zarządzanie

Wśród najciekawszych rozwiązań technologicznych zaprezentowanych na targach Macfrut 2017 był opracowany przez firmę Robert Bosch Start-up system pod nazwą Deepfield Connect służący do monitoringu uprawy szparagów.

System składa się z czujników wbitych w wały, które zbierają dane dotyczące temperatury na czterech poziomach gleby (na powierzchni, 5 centymetrów pod powierzchnią, oraz w głębi gleby 20 i 40 cm). Dane pobierane są co godzinę i przesyłane do chmury i za pośrednictwem aplikacji na urządzenie mobilne producenta.

Dokładny wgląd w warunki panujące w szparagarni pozwalają producentowi na podejmowanie trafnych decyzji i uzyskanie lepszych zbiorów. Informacje o temperaturze panującej w wałach są podstawą do zarządzania okrywą wałów (czy powinny być one przykryte białą czy czarną stroną folii, a zatem, czy ma być zwiększane nagrzewanie promieniami słonecznymi czy ograniczanie). W efekcie producent może uzyskać więcej wypustek lepszych jakościowo, co pozwoli na zwiększenie plonu handlowego do 30 proc.

Aplikacja Deepfield pozwala nie tylko na wgląd w rozkład temperatury przy każdym czujniku, ale zbiera także sumę temperatur w trakcie produkcji, pozwalającą na określenie właściwego terminu zbioru. Ponadto aplikacja wysyła ostrzeżenia, gdy wartości progowe zostaną przekroczone, a sprzęgnięcie informacji o temperaturze panującej w wałach wraz z prognozami pogody ułatwia zarządzanie produkcją.

Elementy elektroniczne systemu są odporne na wodę, kurz oraz temperaturę od -40 do +70 stopni Celsjusza. Deepfield Connect korzysta z komunikacji mobilnej opartej o GPRS. Producenci mają możliwość wynajmu systemu, ponosząc roczną opłatę za wypożyczenie. Koszt to 319 euro.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl