Są już szacunki tegorocznej powierzchni uprawy ziemniaków w krajach Europy Północno-Zachodniej

Na podstawie szacunków NEPG (North-western European Potato Growers) ocenia się, że całkowita powierzchnia uprawy ziemniaków w czterech krajach Europy Północno-Zachodniej (Niemcy, Belgia, Francja i Holandia) wzrośnie średnio o 2% w 2022 r., osiągając 507 300 ha (+10 100 hektarów).

Północno-zachodnioeuropejscy plantatorzy ziemniaków (NEPG) podają następujące dane: +3,2% w Belgii (92 558 ha), +1,5% w Niemczech (185 800 ha), +2% we Francji (156 162 ha) i +2% w Holandii (72 816 ha).

Według NEPG niektórzy producenci ziemniaków skrobiowych (w Niemczech i Holandii) oraz niektórzy plantatorzy ziemniaków na rynek warzyw świeżych (w Niemczech i Francji) przestawiają swoją produkcję na ziemniaków chipsowych i frytkowch .

NEPG informuje, że ziemniaki wczesne (głównie w Niemczech i Belgii) i na późniejsze zbiory rosną szybko i zwykle rozwijają się dobrze. Najwcześniej odmiany zbierane są od 1 do 2 tygodni wcześniej niż zwykle (z liczbą bulw, które są w większości niższe niż zwykle), a w niektórych przypadkach widoczne są pierwsze oznaki starzenia się roślin (z pewnością tam, gdzie spadło mniej deszczu i odnotowano wyższe temperatury).

źródło: North-western European Potato Growers

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności