Program dofinansowania usuwania folii rolniczych wymaga zmian

Koszty usuwania odpadów pochodzących z działalności rolniczej przewyższają na ten moment istniejące dofinansowanie. Stawia to cały program w niekorzystnym świetle, przez co wiele gmin rezygnuje z jego wprowadzenia. Z tego też względu KRIR zawnioskowała o konieczne zmiany…

Zarząd KRIR zwrócił się do Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy o zwiększenie dofinansowania do 800 zł/t odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag w ramach obecnego naboru wniosków o dofinansowanie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Ponadto, KRIR zawnioskowała o rozszerzenie tego programu o opony rolnicze.

Program dofinansowania usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej to inicjatywa, która stanowi ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Jednakże obecne dofinansowanie wynoszące 500 zł/t nie pokrywa kosztów związanych z usuwaniem odpadów w sposób ekologiczny i bezpieczny dla środowiska, dlatego wiele gmin nie decyduje się na przystąpienie do programu. W związku z powyższym KRIR wnioskuje o zwiększenie dofinasowania do 800 zł/t, co zachęci więcej jednostek samorządowych do partycypacji w programie.

Ponadto, KRIR wnosi o rozszerzenie programu dofinansowania na opony rolnicze. Opony stanowią znaczący problem dla środowiska, ponieważ ich nieprawidłowe usuwanie skutkuje zanieczyszczeniem gleby i wody. Dlatego KRIR uważa, że rozszerzenie programu dofinansowania na opony rolnicze będzie kolejnym ważnym krokiem w kierunku ochrony środowiska.

Źródło: KRIR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Importowany ogórek gruntowy z Rosji
  2. szklarnia_bracie_Chrzan-pomidor-malinowy (5)
  3. ceny-warzyw-Rybitwy-lipiec-2020

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności