yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny złomu 15.04.2024. Czas na wiosenne porządki

Aktualne ceny złomu 15.04.2024. Czas na wiosenne porządki

Najwyższy czas na wiosenne porządki w gospodarstwach. Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny złomu na dzień 15.04.2024. Na czym można zarobić najwięcej w kwietniu 2024 roku? 

Ceny złomu są dynamicznie kształtowane przez szereg czynników, w tym inflację, sytuację geopolityczną oraz zmiany na globalnych rynkach. Aktualnie stawki oscylują na poziomie zbliżonym do cen z początku roku. Ile wynoszą ceny złomu w dniu 15.04.2024? Sprawdź, na czym zarobisz najwięcej.

Aktualne ceny złomu 15.04.2024

W porównaniu z rekordowymi stawkami z 2022 roku, ceny złomu uległy istotnemu spadkowi. Warto jednak zaznaczyć, że od czasu obniżek sytuacja jest stabilna. Przyglądając się bliżej cenom różnych rodzajów złomu, można zauważyć, że w większości nie uległy one dużym zmianom i oscylują na podobnym poziomie, co w lutym bieżącego roku.

Jak więc przedstawiają się aktualne ceny złomu w Polsce? Stal cienką (do 4 mm) w dniu 15.04.2024 sprzedamy za około 0,80 zł/kg. Stal gruba (powyżej 4 mm) jest z kolei wyceniona na 0,90-0,95 zł/kg. Za złom wykonany z żeliwa otrzymać można wynagrodzenie w wysokości 0,90-1,05 zł/kg. Wióry złomu stalowego sprzedamy za 0,40-0,65 zł/kg. Natomiast za niesortowane aluminium można dostać około 5,00 zł/kg.

Niezmiennie najwięcej pieniędzy można otrzymać za złom miedzi. Wszystko zależy jednak od typu surowca. Najbardziej cenionym rodzajem jest miedź milbera. Ile na niej zarobimy? W dniu 15.04.2024 ceny miedzi milbera wynoszą około 30,00-32,00 zł/kg. W jednym ze skupów napotkaliśmy ceny rzędu 35,00 zł/kg, ale był to odosobniony przypadek. Ceny za pozostałe rodzaje miedzi są już zdecydowanie niższe. Najmniej otrzymamy za wiązki samochodowe.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto również pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od jakości surowca, zanieczyszczeń i aktualnej sytuacji rynkowej, ale także w zależności od miejsca skupowania. Różnica jednak zwykle jest nieduża i zdarza się sporadycznie. Niekiedy można również targować się z właścicielem skupu złomu i uzyskać nieco wyższą cenę. Praktyka ta nie sprawdzi się jednak wszędzie. Nie ma się co oszukiwać, każdy chce zarobić.

Dramatyczny spadek 2023

W ramach przypomnienia, w 2023 roku odnotowano obniżkę cen złomu nawet o 50%. Wówczas w przypadku miedzi milbera można było uzyskać cenę pomiędzy 26,00-29,00 zł/kg, a ceny aluminium niesortowanego wahały się w granicach od 4,00 do 5,00 zł/kg. Złom wykonany z żeliwa można było sprzedać natomiast za 0,80-0,90 zł/kg. Obecnie sytuacja na rynku z miesiąca na miesiąc wydaje się pozostawać na zbliżonym poziomie. Próżno czekać jednak na rekordowo wysokie ceny, które widzieliśmy w 2022 roku.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl