yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościOdzyskano ciągnik rolniczy o wartości niemal pół miliona złotych

Odzyskano ciągnik rolniczy o wartości niemal pół miliona złotych

Żuromińscy kryminalni odzyskali przywłaszczony ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. zł. Mieszkance powiatu żuromińskiego grozi do 10 lat więzienia. To kolejny odzyskany pojazd w sprawie prowadzonej przez miejscowych policjantów.

Policjanci z żuromińskiej komendy od pewnego czasu prowadzą wielowątkowe śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mławie. Śledczy zebrali materiał dowodowy na podstawie którego zostało wydane przez Prokuraturę Rejonową w Mławie postanowienie o przedstawieniu zarzutów trzem osobom. Policjanci ustalili aktualne miejsce pobytu tych osób, będących mieszkańcami powiatu żuromińskiego.

Na początku maja na terenie województwa mazowieckiego policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Żurominie realizując czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Mławie przeprowadzili skoordynowane działanie, które doprowadziło do zatrzymania dwóch kobiet podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw gospodarczych. Zaś zgromadzony w sprawie materiał pozwolił przedstawić podejrzanym w sprawie trzem kobietom łącznie 14 zarzutów przywłaszczenia mienia i wielkich rozmiarów oszustwa, gdzie łączna wartość start przekracza 9 mln złotych. Przedstawione zarzuty mieszczą się w katalogu przestępstw przeciwko mieniu, które zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Wobec kobiet zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Zabezpieczone zostały również pieniądze na poczet przyszłych kar.

To nie pierwsze zabezpieczenie mienia w przedmiotowym śledztwie. Pod koniec ubiegłego roku policjanci odzyskali samochód o wartości 380 tys. złotych. 24-latka po kilku miesiącach użytkowania audi przestała wywiązywać się ze zobowiązań zawartych w umowie kredytowej. Sprawą zajęli się żuromińscy kryminalni. Policjanci namierzyli miejsce parkowania samochodu. Luksusowy samochód został zwrócony właścicielowi. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Policja Mazowiecka

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl