Odmiany warzyw ze spółek KOWR na Polagrze – Premiery

Aurelia Domina ze Spójni z medalem za rzodkiewkę Salsa

Podczas targów Polagra – Premiery, jak informuje KOWR, rolnicy interesowali się odmianami roślin rolniczych i ogrodniczych, prezentowanymi przez spółki hodowlane Ośrodka.

Oferują one kwalifikowany materiał siewny i sadzeniakowy najwyższej jakości, dostosowany do polskich warunków glebowych i klimatycznych – zwraca uwagę KOWR. Znajdują się wśród nich np. odmiany ziemniaka – bardzo wczesna odmiana jadalna Tonacja i średnio wczesny Tajfun oraz odmiany skrobiowe Jubilat i Kaszub.

Wśród produktów odznaczonych złotym medalem MTR Polagra – Premiery znalazły się dwie odmiany warzyw, pochodzące z spółek KOWR. Są to:

  • burak ćwikłowy Betako F1 z PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.
  • rzodkiewka Salsa F1 z firmy „SPÓJNIA” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o

Burak ćwikłowy Betako F1 to odmiana własna PlantiCo, szczególnie polecana dla profesjonalistów, do wielkotowarowych upraw dla przemysłu oraz na świeży rynek. Zyskała duże uznanie wśród producentów w Polsce i zagranicą.

Rzodkiewka Salsa F1 to uniwersalna odmiana mieszańcowa, polecana do uprawy pod osłonami i w gruncie, w okresie wczesnowiosennym i jesiennym. Ma zgrubienia kuliste o intensywnie wybarwionej i błyszczącej czerwonej skórce z cienkim ogonkiem. Miąższ jest mlecznobiały, soczysty, lekko ostry, nie pęka i nie parcieje; smak łagodny do lekko ostrego;  liście krótkie, mocno osadzone, idealne do pęczkowania. Odmiana wykazuje wysoką odporność na choroby i szkodniki. Okres wegetacji wynosi ok. 28-33 dni. Polecane terminy siewu: X-II-szklarnia; II-IV-tunel nieogrzewany; II, IV, VIII –grunt; VII-X-tunel nieogrzewany.

Wśród odmian roślin warzywnych, oprócz nowości nagrodzonych Złotymi Medalami, szczególną uwagę odwiedzających targi, jak zauważa KOWR, wzbudzała odmiana buraka ćwikłowego Astar F1 oraz odmiany marchwi: Salsa F1 i Samba F1 z Krakowskiej Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego „Polan” Sp. z o.o., a także odmiany cebuli Bila i Majka oraz kopru Oliwier hodowli PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.

Dariusz Kacprzak z Polanu

MP; fot. A. Andrzejewska

Źródło: KOWR, mat. Polagra – Premiery

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności