yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny pomidorów. Idzie zima, stawki rosną

Aktualne ceny pomidorów. Idzie zima, stawki rosną [20.11.2023]

Wkraczamy w sezon zimowy. Sytuacja na rynku pomidorów uległa kolejnym zmianom. Ilość krajowego warzywa maleje, a ceny wzrastają. Jakich stawek mogą aktualnie spodziewać się producenci? Co z pomidorami z importu? 

Tydzień temu producenci, którzy oferowali polskie pomidory na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, prognozowali zbliżający się wzrost cen owego warzywa. Tak też się stało. Wkraczamy w sezon zimowy. Ilość pomidorów na rynku okazuje się coraz niższa, natomiast ceny wzrastają. Jak przedstawia się aktualna sytuacja na Broniszach?

Aktualnie polscy producenci, jeśli chodzi o pomidory malinowe, mogą spodziewać się stawek oscylujących na poziomie 13,00-14,00 zł za kilogram. Najczęściej jest to 80,00 zł za 6 kilogramowy karton, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 13,33 zł. Jakie są natomiast ceny pomidorów czerwonych? W przypadku pomidorów czerwonych ceny są nieco niższe. Obecnie przedstawiają się na poziomie około 50,00 zł za karton, czyli 8,33 zł za kilogram.

Wraz ze spadkiem podaży krajowych pomidorów na rynku pojawia się coraz więcej importu. Możemy napotkać produkty sprowadzane z Belgii i Hiszpanii w cenie 10,00-11,00 zł za kilogram. Tutaj są to jednak nieco mniej spotykane typy pomidorów (przykładowo bawole serce). Nieustannie importowany jest również towar z Turcji. Nie jest on jednak pożądany, a jego cena to około 32,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 5,33 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl