reklama
monsanto

reklama
yara ogólna nawożenie warzywa

reklama
Enza pomidor

reklama

reklama
makita wózki transport

reklama
horsch leeb

reklama
yara ogólna nawożenie warzywa

reklama
Enza pomidor

reklama

reklama
makita wózki transport

reklama
horsch leeb

reklama
octavo marchew nasiona
reklama
rizocore
AktualnościCeny marchwi na Ukrainie w dół aż o 21%. Ile aktualnie kosztuje...

Ceny marchwi na Ukrainie w dół aż o 21%. Ile aktualnie kosztuje warzywo?

Spadek cen marchwi wynika z niskiego popytu wśród klientów hurtowych oraz wysokiej podaży warzyw okopowych. Obniżenie skali zakupów powodowane jest niepokojem o jakość produktu do przechowywania. Stawki otrzymywane przez producentów są jednak wyższe niż w poprzednim sezonie. Ile wynoszą?

Hurtownie w Ukrainie stawiają na stopniowe zakupy i niezwłoczne wykorzystywanie produktów, a nie wypełnianie magazynów, co wpływa na ogólny poziom cen. Ma to związek z obawą o proces przechowywania, który w bieżącym sezonie może być utrudniony. Niekorzystne warunki pogodowe i wysoka presja patogenów wymuszają na hurtownikach przeniesienie ciężaru przechowywania i zachowania warzyw w dobrej jakości do sprzedaży na barki producentów.

reklama
Baner PORW 2025

Ile aktualnie kosztuje marchew?

Ceny na rynku marchwi w Ukrainie mają tendencję spadkową, jak podają analitycy EastFruit, producenci oferują dziś marchew za wartość 15-23 UAH/kg (po przeliczeniu według aktualnego kursu walut: 1,50 – 2,30 zł/kg). Stawki zależą oczywiście od jakości i ilości oferowanego produktu. Aktualna cena jest średnio o 21% niższa w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

Pomimo spadku, ceny są wyższe niż w ubiegłym sezonie

Wysoka podaż warzyw związana z końcem zbiorów nie pomaga w utrzymaniu stabilnych cen, a ograniczony popyt tylko pogłębia spadki. Jednak warto podkreślić, że sytuacja ukraińskich producentów jest w kontekście cen lepsza niż w poprzednim roku. Mimo spadku, stawki uzyskiwane przez rolników są średnio 2,4 razy większe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Eksperci branżowi uważają, że wyższe stawki mają związek ze sporym spadkiem plonu marchwi wynikającym z warunków pogodowych.

reklama

reklama
  • rhizo azot gleba agrosimex

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

reklama
Baner KUPS

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]