Handel warzywami – aktualna sytuacja w hurcie, 02.02.2022

ceny warzyw na broniszach

Byliśmy sprawdzić jak wyglądają aktualna sytuacja i ceny warzyw na Broniszach. Towaru, podobnie jak i kupujących, nie ma dużo. Czy rynki hurtowe tracą swoją wartość?

Marketów coraz więcej, a rola rynków hurtowych ostatnimi czasy spada – komentują producenci warzyw na rynku hurtowym w Broniszach. Handel podczas pandemii niezwykle szybko ewoluował. Nasiliła się sprzedaż bezpośrednia, a ponadto rozwinęło się wiele nowych kanałów umożliwiających rolnikowi sprzedaż swoich płodów. Mimo tego, że obostrzenia częściowo zniknęły, podaż jak i popyt na rynkach hurtowych nie zwiększają się.

Ponadto na aktualną sytuację wpływają także ferie zimowe. Spora część konsumentów przemieszcza się, co nie pozostaje bez wpływu na popyt owoców i warzyw. Podobnie jak w przypadku ziemniaków, kupujący decydują się na zakup stosunkowo niewielkich ilości towaru, a hurtowników na rynkach niestety jest niewielu.

Jak więc przedstawiają się ceny za poszczególne warzywa?

Kapusta biała to aktualnie koszt 23-25 zł za 20 kg worek, co daje nam przedział 1,15-1,25 zł za kilogram. Sytuacja, jeśli chodzi o kapustę czerwoną wygląda podobnie.

Cena cebuli wynosi 18 zł za 15 kg worek, czyli 1,20 zł za kilogram.

Por pakowany w worki po 10 kg – 25zł, a więc 2,50 zł za kilogram.

W przypadku pietruszki ceny wahają się między 25 i 30 zł, a górna granica odnosi się do naprawdę ładnego towaru. W worku, na wzgląd na jej niską wagę w porównaniu do objętości, otrzymamy 10 kg, co oznacza, że za kilogram zapłacimy 2,50-3 zł.

W przypadku marchewki zapłacimy 15 zł za 10 kg worek – 1,50 zł za kilogram.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Nawozy mineralne

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności