yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościImporterzy przestali się ograniczać. Ogórki z Rosji zalewają Polskę i nikt się...

Importerzy przestali się ograniczać. Ogórki z Rosji zalewają Polskę i nikt się z tym nie kryje

Rosyjskie ogórki rozpychają się na krajowym rynku warzyw w momencie, gdy polscy rolnicy wciąż są w stanie zaoferować lokalny produkt. Co gorsza, importerzy przestali się ograniczać. Kiedyś ogórki trafiały do Polski w jednolitych kartonach z małym oznaczeniem. Aktualnie przyjeżdżają w kolorowych opakowaniach z wielkimi napisami. Nikt się już z tym nie kryje. 

W ramach przypomnienia, informowaliśmy w ostatnim czasie o krzywdzącym procederze, który dotyka zarówno polskich rolników, jak i konsumentów. Mowa rzecz jasna o imporcie ogórków z Rosji. Sprowadzanie warzyw z tamtejszych stron w ogóle nie powinno mieć miejsca, a szczególnie w momencie, w którym sezon na krajowe ogórki wciąż trwa.

Warto zauważyć, że towar z Rosji napływa do naszego kraju w stosunkowo dużych ilościach. Aktualnie tamtejsze ogórki zdecydowanie przeważają na rynku pod względem podaży. Lokalni producenci w obliczu cen, które dyktują importerzy, wiele do powiedzenia nie mają. Importowany towar kosztuje bowiem 4,00-5,00 zł za kilogram.

Co gorsza, wstyd i obawy handlarzy, którzy odpowiedzialni są za obecność rosyjskich ogórków na rynku, minęły bezpowrotnie. W minionym roku również mieliśmy do czynienia z towarem z Rosji, jednak był on transportowany w jednolitych kartonach bez jakichkolwiek napisów, a jedyna informacja o kraju pochodzenia znajdowała się na malutkiej karteczce.

Jak to wygląda aktualnie? To, co możemy zobaczyć na rynku, wprawia w przerażenie. Krótko mówiąc, nikt już nie przejmuje się tym, że handluje towarem z Rosji. Kartony, w które pakowane są ogórki, stały się kolorowe i posiadają napisy dumnie prezentujące kraj pochodzenia. Żaden z handlarzy ich nie ukrywa i żaden nie widzi nic złego w tym, co robi.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W dużej mierze wynika to z cichego przyzwolenia rządu na takowe działania. Import ogórków z Rosji miał już bowiem miejsce w przeszłości i nie był to pojedynczy przypadek. Zarówno media branżowe, jak i ogólnokrajowe starały się nagłośnić problem. Zwracano się bezpośrednio do władz. I co z tego wynikło? Dosłownie nic. Import wciąż ma miejsce…

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl