Jakie ceny bobu w połowie sierpnia? Aktualna sytuacja na rynku [16.08.2023]

Tak jak wspominaliśmy w jednym z ostatnich artykułów, sezon na bób dobiega ku końcowi. Warzywo stało się towarem delikatesowym. Podaż z dnia na dzień jest coraz niższa, natomiast ceny uzyskiwane przez producentów pną się w górę. 

Sezon na bób niebawem się zakończy. Ilość warzywa na rynku w Broniszach jest już dość niska. Wraz ze spadkiem podaży zmiany zachodzą również w cenach, które są oferowane producentom. Na jakim poziomie przedstawiają się one w połowie sierpnia?

Obecnie, a konkretnie 16 sierpnia, ceny bobu kształtują się w granicach 15,00-16,00 zł za kilogram. Warunki pogodowe są niestety bardzo niekorzystne dla producentów. Wysokie temperatury utrzymują się bowiem zarówno w trakcie dnia, jak i w porze nocnej.

W ramach przypomnienia, ostatnie tygodnie zapewniały producentom ceny rzędu 9,00-10,00 zł za kilogram. Zmiany w tym zakresie zaszły dopiero na początku sierpnia. Wówczas stawki zaczynały się na poziomie 10,00 zł, a kończyły na 13,00 zł za kilogram.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Michał Kołodziejczak

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności