yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMinimum formalności i świadczenia dla Ukraińców

Minimum formalności i świadczenia dla Ukraińców

Do Polski przybywają coraz to większe grupy uchodźców. Granicę przekroczyło już ponad 300 tys. ofiar uciekających przed wojną. Jak podaje Minister Marlena Maląg, istotne jest, aby wprowadzić długofalowe wsparcie dla tych, którzy zdecydują się zostać – nie tylko pomoc doraźną.

Informowaliśmy ostatnio, że w urzędach pracy wszelkie kwestie administracyjne dla Ukraińców będą rozpatrywane w pierwszej kolejności. Dziś Minister Rodziny i Polityki Społecznej informuje, że procedury te będą maksymalnie uproszczone. Ponadto, Sejm wkrótce zajmie się specjalną ustawą dotyczącą legalizacji pobytu uchodźców w Polsce. Dzięki legalnemu pobytowi i pracy Ukraińcy będą mieli dostęp do świadczeń rodzinnych, takich jak 500 plus.

Legalny pobyt będzie dotyczył wszystkich, którzy po 24 lutym przekroczyli granicę, a świadczyć o tym będzie pieczątka uzyskiwana na przejściu granicznym. Cały proces umożliwi naszym wschodnim sąsiadom swobodny dostęp do polskiego rynku pracy. Zarówno pracodawcy, jak i chętni pracownicy, w łatwy sposób będą mogli zaspokoić swoje zapotrzebowania.

Mówiąc natomiast o świadczeniach dla legalnie przebywających na terenie Polski obcokrajowców, mamy na myśli świadczenia wychowawcze, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, a także inne świadczenia rodzinne, możliwe do realizacji.

W sprawie wypowiedział się również Prezes ZUS. Zwrócił uwagę, że do kraju przybywają kobiety z dziećmi, ale są również osoby starsze i niepełnosprawne. Część działań będzie ukierunkowana w stronę właśnie tych grup. Ponadto, uchodźcy mogą liczyć na polski system zdrowotny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Pomoc i wsparcie jest bardzo ważne, szczególnie w tym okresie. Nie powinniśmy jednak zapominać o nas samych. Minister Rodziny i Polityki Społecznej uspokaja jednak, że równocześnie są podejmowane działania w trosce o polskie rodziny.

Źródło: interia.pl / money.pl

Zdjęcie: gov.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl