yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUdany groch ozimy

Udany groch ozimy

W gospodarstwie Dobrodziej jesienią ubiegłego roku wysiano po raz pierwszy groch ozimy – odmianę JAMES. Jest ona wytrzymała na warunki panujące zimą.


Uprawa ozima pozwala wykorzystać zgromadzoną w glebie wodę. Ogranicza to straty plonu spowodowane wiosennymi suszami i pozwala na przyspieszenie terminu zbioru o ok. 3 tygodnie w porównaniu z grochem jarym. Sprawdza się w uprawie na glebach słabszych, przepuszczalnych.

Uprawa grochu ozimego
Uprawa grochu ozimego – stan plantacji wiosną

Maksymalna tolerancja odmiany James na mróz bez okrywy śnieżnej wynosi –18°C. W gospodarstwie Dobrodziej nasiona wysiano pod koniec października 2021 r. Na początku listopada mieliśmy okazję zobaczyć siewki. Zima w tym roku była w miarę łagodna, co pozwoliło na dobre przezimowanie roślin. Pod koniec kwietnia uprawa wygląda wzorowo. Rośliny są silne, gęste i dają nadzieję na dobre plony.

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl