yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMłoda kapusta za grosze… Apel do marketów o niezaniżanie cen krajowych nowalijek

Młoda kapusta za grosze… Apel do marketów o niezaniżanie cen krajowych nowalijek

Wsparcie lokalnych producentów warzyw… Czy ktoś przypadkiem nie zapomniał, jak bardzo istotna to kwestia? Niedopuszczalnym jest bowiem fakt, by na początku sezonu markety oferowały młodą kapustę po znacznie zaniżonych cenach. Chociaż przystępne ceny są niewątpliwie korzystne dla konsumentów, stanowią znaczną szkodę dla ciężko pracujących producentów.

Rolnictwo odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego i stabilności gospodarczej naszego kraju. Lokalni rolnicy inwestują dużo czasu, wysiłku i środków w uprawę wysokiej jakości produktów, w tym młodej kapusty. Jednak gdy supermarkety sprzedają te produkty po zaniżonych cenach, podważa to wysiłki tych zaangażowanych osób i może mieć długoterminowe konsekwencje dla rozwoju lokalnego rolnictwa.

Niskie ceny na początku sezonu wprowadzają nierównowagę na rynku i niwelują ciężką pracę rolników. Nie pozostaje im nic innego, jak sprzedawać swoje produkty po cenach, które często nie pokrywają nawet kosztów produkcji. Ta nieuczciwa praktyka cenowa zniechęca do dalszej produkcji, a w niektórych przypadkach może nawet zmusić rolników do wycofania się z biznesu. Ostatecznie zagraża to dostępności lokalnie uprawianej młodej kapusty i innych warzyw.

Wspierając lokalnych producentów i oferując uczciwe ceny za ich produkty, możemy zapewnić stały rozwój krajowego sektora rolnego. Obecnie podaż młodej kapusty jest niewielka, a warzywnicy starają się uzyskać jak najwyższe wynagrodzenie, by pokryć rekordowo wysokie nakłady. Niebawem ilość produktu wzrośnie i nie będzie już możliwe uzyskanie adekwatnych do kosztów stawek. Ważne jest więc, by przynajmniej teraz nie zaniżać ich w tak dotkliwy sposób.

Widoczne na zdjęciach decyzje cenowe pewnej sieci handlowej mają ogromny wpływ na całą społeczność rolniczą. Powtórzymy to raz jeszcze, nie tędy droga… Należy podjąć kroki w kierunku promowania uczciwych cen młodej kapusty. Pułap rzędu 3,49 zł za sztukę na tym etapie produkcji jest zjawiskiem niezwykle krzywdzącym dla producentów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl