Jakie szkodniki zagrażają papryce na początku sierpnia? [VIDEO]

Jakie szkodniki zagrażają papryce na początku sierpnia? To temat, który poruszamy w kolejnym odcinku Warzywnicza Środa. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania komentarza dr Michała Pniaka (Biocont).

Wysoka temperatura latem i niska wilgotność powietrza sprzyjają rozwojowi szkodników w uprawie papryki pod osłonami. Jednym z zagrożeń są gąsienice należące do największej z rodzin wchodzących w skład rzędu motyli – Noctuidae (sówkowate). Ślady żerowania do charakterystyczne otwory w liściach. W gospodarstwie Przemysława Szatana w miejscowości Potworów, zastosowano biologiczny preparat Lepinox Plus, który zawiera bakterię owodobójczą Bacillus thuringiensis subsp. Lepinox był zastosowany po zauważeniu żerowania gąsienic. Innym, groźnym szkodnikiem, który zagraża papryce jest przędziorek.

Zapraszamy do wysłuchania materiału filmowego, w którym dr Michał Pniak (Biocont) informuje o szkodnikach w papryce i biologicznych sposobach ich zwalczania.

 

 

Related Posts

  1. Protesty rolników przeciwko CPK
  2. Pracownik sezonowy. Praca przy zbiorze brokułu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności