yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
RynekPomidorowy potencjał Meksyku

Pomidorowy potencjał Meksyku

Produkcja świeżych pomidorów w Meksyku w sezonie 2018/19 wyniesie 3,4 mln ton, oczywiście przy założeniu sprzyjających warunków pogodowych. W ostatnim czasie obszar produkcji zmniejszył się, ale zbiory wzrosły z powodu przejścia od sadzenia na otwartym polu do upraw pod osłonami.

Powierzchnia pod pomidorami w sezonie 2018/19 prognozowana jest na 49,6 tys. hektarów, czyli nieco mniej niż w 2017/18. Duży wpływ na wielkość produkcji mają warunki panujące na rynku amerykańskim, ponieważ oprócz zaopatrywania krajowego rynku meksykańskiego producenci starają się sadzić tylko to, co rynek USA wchłonie.

W sezonie zimowym stan Sinaloa jest głównym producentem i eksporterem świeżych pomidorów, podczas gdy w sezonie letnim głównymi producentami są Baja California, Michoacán, Jalisco i San Luis Potosi.

Oczekuje się, że w 2018/19 r. eksport osiągnie 1,7 mln ton, przy czym największym rynkiem eksportowym Meksyku pozostanie USA. Dane te są jednak trudne do oszacowania, ponieważ umowa o zawieszeniu płatności na pomidory między tymi dwoma krajami jest obecnie poddawana przeglądowi. Umowa, podpisana w 2013 r., jest renegocjowana co pięć lat i ustala różne ceny minimalne świeżych pomidorów meksykańskich latem i zimą, a także określa ceny owoców pochodzących z różnych reżimów technologicznych.

Za: Eurofresh Distribution

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl