yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUnijne dopłaty, ale dla ukraińskich rolników. Setki milionów dotacji

Unijne dopłaty, ale dla ukraińskich rolników. Setki milionów dotacji

Ukraińscy rolnicy już w maju będą mogli składać wnioski o dopłaty. W budżecie przewidziano na ten cel 20 mln euro, czyli 796 mln hrywien. Wsparcie jest przeznaczone dla małych gospodarstw, czyli tych do 120 ha. 

Unijne dopłaty dla Ukrainy

– Pomoc mogą otrzymać rolnicy, którzy uprawiają do 120 hektarów i znajdują się na terytoriach nieokupowanych, na terenach ewentualnych działań wojennych lub na terytoriach, na których zakończyły się aktywne działania wojenne. Są to kierunki wschodni, południowo-wschodni i północno-wschodni. Rolnicy na oficjalnie zarejestrowanych gruntach będą mogli otrzymać 8 tys. UAH od hektara – poinformował Taras Wysocki w wywiadzie, który przeprowadziło Ukraińskie Radio.

Warto przy tym zaznaczyć, że na Ukrainie od początku roku trwa nabór wniosków w ramach programu „Przystępne kredyty 5-7-9%”, a ukraińscy rolnicy otrzymali już 15,6 mld hrywien. – Proces kredytowania jest w toku i będzie trwał przez cały rok. Zatem wskaźnik będzie 2-3 razy wyższy. Decyzją rządu z początku tego roku preferencyjne kredyty rolne zostały przedłużone na kolejny rok – do 31 marca 2025 roku – mówił Taras Wysocki, informując jednocześnie o planach wsparcia hodowli zwierząt. W tym celu limit kredytowy zwiększy się do 150 mln hrywien.

Ukraina zdominuje UE?

W ostatnich miesiącach coraz więcej mówi się o tym, że Ukraina niebawem stanie się krajem członkowskim UE. Oczywiście wiąże się to z wieloma wymaganiami, które będą musieli spełnić nasi wschodni sąsiedzi. Niemniej, krajowi producenci, spoglądając na dynamiczny rozwój tamtejszego rolnictwa, powinni już teraz przygotować się do zaciętej rywalizacji na rynku. O ile takowa jeszcze będzie możliwa.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl