Wrzesień to najgorszy miesiąc w 2023 roku. Ile przyczep rolniczych trafiło do rolników?

Nowe przyczepy rolnicze

Najgorszy tegoroczny wynik, jeśli chodzi o rejestrację przyczep rolniczych, odnotowano we wrześniu. Rolnicy zdecydowali się na zakup niewielkiej ich ilości. 

We wrześniu br. zarejestrowano 348 szt. nowych przyczep rolniczych i był to najgorszy tegoroczny wynik. W stosunku do września 2022 to o 102 szt. mniej. W ciągu dziewięciu miesięcy br. zarejestrowano 5052 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 1542 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 23,2%.

Pronar z ilością 1722 szt. zarejestrowanych nowych przyczep tradycyjnie jest liderem na rynku. Jednak to aż o 708 szt. mniej niż przed rokiem. Udziały marki Pronar na koniec września wynoszą 34,1%. Druga w zestawieniu jest marka Metal-Fach z 618 rejestracjami i udziałami 12,2%. Trzecia w zestawieniu marka Metaltech notuje 8,3% udziałów rynkowych i 419 szt. zarejestrowanych przyczep.

Marka Wielton zajmuje czwarta pozycję – 404 szt. zarejestrowanych przyczep i 8,0% udziałów rynkowych. Pierwszą piątkę zamyka marka Wodziński z 257 szt. zarejestrowanych przyczep. Udział rynkowy tej marki to 5,1%.

Województwem o największej ilości rejestracji po dziewięciu miesiącach 2023 roku jest woj. mazowieckie z ilością 711 szt. zarejestrowanych przyczep. W woj. wielkopolskim zarejestrowano 628 przyczep. Natomiast w województwie lubelskim, które jest na trzecim miejscu, zarejestrowano 592 szt. przyczep rolniczych.

Źródło: PIGMiUR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności