yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWyczekiwany zwrot na rynku w Broniszach. Ceny cebuli wreszcie drgnęły

Wyczekiwany zwrot na rynku w Broniszach. Ceny cebuli wreszcie drgnęły [08.01.2024]

Na Broniszach ceny cebuli wzrosły. Podwyżka jest wprawdzie symboliczna, ale to pierwsza taka zmiana od wielu tygodni. Jakie są aktualne stawki na rynku? Jak wypadają one względem cen z 2022 i 2023 roku?

Ile za kilogram cebuli na Broniszach?

Aktualnie na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach ceny cebuli oscylują w granicach 30,00-34,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu daje nam to 2,00-2,26 zł za kilogram. Wskazany pułap tyczy się ilości hurtowych. W detalu stawki są nieco wyższe. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od kalibru i jakości warzywa.

Wzrost odnotowano również w przypadku cebuli czerwonej. Pułap cenowy zaczyna się tutaj od 3,25 zł za kilogram. Niemniej, najczęściej spotyka się stawki rzędu 3,50 zł za kilogram.

Siarczysty mróz odegrał swoją rolę

Znaczącą rolę odegrała w tym przypadku zima, która ponownie zaatakowała Polskę. Doświadczyliśmy wyjątkowo niskich temperatur, a apogeum dopiero przed nami. Rolnicy nie zjawili się na rynku tak licznie, jak dotychczas. Zarazem ilość cebuli oferowanej do sprzedaży nieco się obniżyła. Wraz ze spadkiem podaży ceny zaczęły kierować się w górę.

Nie jest jednak powiedziane, że wzrost wynika tylko z tego względu. Wraz z biegiem czasu zapasy cebuli są bowiem coraz niższe i będą również uszczuplać się w kolejnych tygodniach. Wiązać się to będzie z regularnymi zmianami. Popyt bowiem nie słabnie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ceny wyższe niż w 2022 i 2023 roku

Warto również zauważyć, że aktualne ceny cebuli stały się wyższe niż te, które mogliśmy zaobserwować w 2022 i 2023 roku. W ramach przykładu, 12 stycznia 2022 roku najczęściej spotykane stawki oscylowały na poziomie około 2,00 zł za kilogram. W 2023 roku na rynku w Broniszach notowano z kolei ceny rzędu 1,95 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl