yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCharsznickie Dni Kapusty 2017 za nami

Charsznickie Dni Kapusty 2017 za nami

Kapusta – znak rozpoznawczy i symbol gminy Charsznica, określana w tym rejonie mianem „zielonego złota” jest w tej części Małopolski nie tylko uprawiana, ale też przetwarzana. Dlatego co roku mieszkańcy gminy, producenci i przetwórcy tego warzywa w drugi weekend września obchodzą Charsznickie Dni Kapusty, które już na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych wydarzeń. W tym roku odbyły się one w miniony weekend, 9−10 września.

Jedną z atrakcji zwieńczających Charsznickie Dni Kapusty jest koronacja Kapuścianej Pary − Królewską Parą tegorocznego wydarzenia XXIII Charsznickich Dni Kapusty zostali Ewa Pietrzyk z Tczycy i Jakub Kruszec z Charsznicy.

Na poletkach demonstracyjnych w wybranych gospodarstwach aż sześć firm nasiennych prezentowało, zarówno znane i cenione od lat, jak i nowe odmiany kapusty i warzyw kapustnych (ale też korzeniowych − marchwi). Na poletkach można było także zapoznać się z propozycjami firm oferujących nawozy, środki ochrony roślin czy rozsadę warzyw, a także zobaczyć pokazy maszyn rolniczych.

Tekst i fot. Joanna Klepacz-Baniak

O odmianach kapusty zaprezentowanych w Charsznicy poinformujemy wkrótce.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Joanna Klepacz-Baniak
Joanna Klepacz-Baniak
Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pracę doktorską z zakresu pszczelarstwa obroniła w 2006 r. Prowadzi kursy i szkolenia dotyczące bazy pożytkowej pszczół, produktów pszczelich i zapylania. Od maja 2011 r. pracuje w wydawnictwie Plantpress. Jest redaktor naczelną"Hasła Ogrodniczego".
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl