Młode ziemniaki importowane z Majorki, Maroka, Włoch, Grecji, Cypru i Egiptu… [22.05.2023]

Polskie młode ziemniaki odmiana Irga

Sytuacji na rynku młodych ziemniaków od polskich producentów nie możemy jeszcze nazwać stabilną. Ich podaż jest bowiem stosunkowo niska i występują tutaj ponadto częste wahania. Zmienność ta tyczy się oczywiście także cen. Nie możemy również zapominać o imporcie, którego jest niezwykle dużo… 

Młode ziemniaki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach są jeszcze dość niestabilnym sektorem dla producentów. Wszystko zależy od podaży w danym momencie. W ramach przykładu… W minioną niedzielę na rynku pojawiło się wielu producentów warzywa, przez co ceny spadły w mgnieniu oka do poziomu 5,00 zł za kilogram.

Sytuacja, tak jak wspominaliśmy, zmienia się jednak bardzo dynamicznie. W dniu dzisiejszym, czyli w poniedziałek 22 maja, odszukanie młodych ziemniaków od polskich producentów stanowiło niemałe wyzwanie. Ofert zdecydowanie brakowało. Z tego powodu uzyskiwane w ramach wynagrodzenia ceny wzrosły do poziomu 8,00 zł za kilogram.

Nie możemy ponadto zapominać, że na rynku występuje wręcz przerażająca ilość konkurencyjnych ziemniaków z importu. Majorka, Maroko, Włochy, Grecja, Cypr, Egipt… To właśnie z tych krajów ziemniaki są importowane do Polski. Krajowi producenci mają więc przed sobą niemałe wyzwanie, by przebić się przez tak dużą ilość konkurencyjnych produktów. Na ten moment ich ceny kształtują się w przedziale 4,00-4,50 zł za kilogram.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. pomidory rynek hurtowy
  2. Uroczystość na zakończenie żniw

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności