yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWyniszczająca polityka UE, niekontrolowany import i wiele innych. Hiszpanie szykują się do...

Wyniszczająca polityka UE, niekontrolowany import i wiele innych. Hiszpanie szykują się do protestów

Sektor rolnictwa jest obecnie narażony na wiele negatywnych czynników. Tyczy się to zarówno Polski, jak i wielu innych krajów, spośród których możemy wyróżnić Hiszpanię. Tamtejsi producenci czują, że są traktowani na tych samych zasadach, co kraje trzecie. Nie zamierzają się jednak tak łatwo poddawać.

W jednym z Hiszpańskich miast 5 września ma odbyć się spotkanie ministrów Unii Europejskiej. To właśnie ten termin wybrali tamtejsi producenci, którzy chcą wyrazić swoje niezadowolenie wobec panującej w kraju sytuacji. Hiszpańscy rolnicy twierdzą, że są traktowani w ten sam sposób, co kraje trzecie. Nie pozostało im nic innego, jak protesty…

Na proteście mają stawić się producenci z całego kraju, a odpowiedzialne za tą inicjatywę są czołowe organizacje zrzeszające rolników w Hiszpanii. Krótko mówiąc, sytuacja jest tragiczna. Branża jest narażona na ciągłe ataki. Głównym problemem jest tutaj polityka prowadzona bezpośrednio z Brukseli, wobec której producenci są całkowicie bezbronni.

Organizacje rolnicze, a także sami rolnicy wystąpią przede wszystkim o to, aby produkty importowane z krajów trzecich spełniały te same wymagania, które obowiązują w UE. Wśród żądań zostanie również poruszona kwestia równych warunków pracy, stosowania środków fitosanitarnych i bardziej rygorystycznych kontroli na granicach.

W tym wszystkim nie możemy także zapominać o zwiększonych kosztach produkcji oraz braku siły roboczej. Hiszpańscy rolnicy informują ponadto, że wprowadzona w kraju ustawa o łańcuchu żywnościowym nakłada niemożliwe do spełnienia warunki administracyjne oraz wcale nie gwarantuje cen pokrywających koszty, gdyż ustalony budżet jest zbyt niski.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Idąc dalej… Słowa sprzeciwu padają wobec nowej reformy WPR, która została zatwierdzona w Brukseli. Hiszpańscy producenci twierdzą, że wiąże się ona z większymi wymaganiami przy mniejszych zasobach. Wpływa bezpośrednio na większe koszty oraz mniejszą produktywność. Z tego względu rolnicy będą dążyć do tego, aby ministrowie zrozumieli sytuację panującą na wsi. Krótko mówiąc, żywność powinna być sprawą priorytetową.

Źródło: COAG

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl