yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościŻółte, ale już nie złoto. Lawinowe spadki cen fasolki szparagowej

Żółte, ale już nie złoto. Lawinowe spadki cen fasolki szparagowej [04.06.2024]

Sytuacja na rynku nie napawa optymizmem. Ceny fasolki szparagowej w szybkim tempie kierują się w dół. Niskie są również stawki na lokalnych skupach. Ile aktualnie kosztuje fasolka szparagowa? Jakie ceny za kilogram?

Ilość dostaw fasolki szparagowej na rynku hurtowym w Broniszach wzrosła w dużym stopniu, a to przełożyło się na lawinowe spadki cen, które uzyskują producenci. Sytuacja pozostawała nadzwyczaj trudna już wczoraj (03.06.2024). Krótko mówiąc, handel ustał. Producenci w godzinach porannych liczyli, że uda się im uzyskać 14,00-15,00 zł/kg, ale rzeczywistość niestety okazała się zupełnie odmienna. Wskazane stawki były trudne do uzyskania. Podaż towaru pozostawała zbyt wysoka, a kupców było niewielu.

Jakie ceny fasolki szparagowej w dniu 04.06.2024?

Jak sytuacja przedstawiała się dziś (04.06.2024)? Warunki niestety nie uległy poprawie. Wręcz przeciwnie. Aktualne ceny fasolki szparagowej zaczynają się bowiem już od 9,00 zł/kg. Plantatorzy starają się wprawdzie sprzedawać towar w cenie 10,00-11,00 zł/kg, ale wysoka podaż produktu i niski popyt temu nie sprzyjają. Co więcej, spadła również cena w lokalnych skupach. Wczoraj pozostawała na poziomie 9,00 zł/kg. W dniu 04.06.2024, jak poinformowali producenci z zagłębia produkcyjnego, wynosiła już zaledwie 8,00 zł/kg.

W poprzednich tygodniach cena fasolki szparagowej pozostawała na zdecydowanie wyższym poziomie. Aktualnie notowane spadki martwią producentów. Ceny obniżyły się w znaczącym stopniu, natomiast koszty pozostają wysokie. Warto tu wyszczególnić, że fasolka szparagowa wymaga zatrudnienia pracowników do zbioru. Samo znalezienie zainteresowanych osób jest już wyzwaniem. Zostaje ponadto kwestia wynagrodzenia, które względem poprzednich lat wzrosło. Aktualnie pracownicy nierzadko wymagają 25,00 zł/h.

W ramach przypomnienia, załamanie cen fasolki szparagowej miało również miejsce na początku czerwca w 2023 roku. Wówczas stawki również obniżyły się w drastycznym tempie. Niestety, sytuacja pozostawała trudna także w kolejnych tygodniach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl