yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzymrozki 2024: Poranki na minusie, a nawet powiew zimy

Przymrozki 2024: Poranki na minusie, a nawet powiew zimy

Nadchodzi ochłodzenie. Przymrozki pojawią się zarówno przy gruncie, jak i na wysokości 2 metrów. Zanim nadejdą zimne noce wystąpią też silne wiatry. Sprawdź prognozę pogody na dni 16.04-21.04.2024. 

Pogodowa karuzela nie ustaje. Wręcz przeciwnie. Do Polski zmierzają już masy powietrza arktycznego z dalekiej północy, które zwiastują duże ochłodzenie. Początkowo, a konkretnie we wtorek, będziemy mieli do czynienia z bardzo silnym wiatrem w porywach do 70 km/h, a lokalnie powieje jeszcze mocniej. Silne wiatry zakończą się w nocy z wtorku na środę (16.04/17.04.2024), zapowiadając zimne noce. Kiedy spodziewać się przymrozków?

O ile w środę 17.04.2024 o poranku przymrozki się pojawią to głównie przy gruncie na zachodzie i północy kraju. Natomiast od czwartku 18.04.2024 do niedzieli 21.04.2024 w wielu regionach kraju temperatura spadnie do -3/0 stopni, a przy gruncie lokalnie odnotujemy nawet -5 stopni Celsjusza. Niektórzy eksperci wskazują, że w najgorszym przypadku temperatura spadnie nawet do -6/-7 stopni Celsjusza.

Biorąc pod uwagę postęp wegetacji, a także odgrzanie się lądu oraz wód Morza Bałtyckiego, w tym roku mamy do czynienia z wcześniejszymi zimnymi ogrodnikami. Niestety, jeśli przymrozki wystąpią na tym etapie, może dojść do bardzo dużych uszkodzeń. Tyczy się to jednak w szczególności sadów, które często nie są jakkolwiek chronione.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl