yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgórki szklarniowe w gospodarstwie rodzinnym Bunk - 17. 08. 2021 VIDEO

Ogórki szklarniowe w gospodarstwie rodzinnym Bunk – 17. 08. 2021 VIDEO

W zlokalizowanym w Grudziądzu gospodarstwie Darii i Rafała Bunków prowadzonym wspólnie z ojcem pana Rafała – Feliksem w szklarni powierzchni 1,2 ha w obydwu cyklach – wiosennym i jesiennym uprawia się ogórka midi odmiany Grummel F1. W marcu odwiedziliśmy z kamerą szklarnię w Grudziądzu, w której rosło wówczas wiosenne nasadzenie. Po pięciu miesiącach pojawiliśmy się ponownie aby ocenić wrażenia ogrodników z pierwszego cyklu uprawy i zapytać o drugie nasadzenie.

W tym sezonie pierwszy cykl uprawowy rozpoczęto 24 lutego. Likwidację tego nasadzenia rozpoczęto 1 lipca i prowadzono ją etapami do 30 lipca, aby utrzymać sprzedaż owoców tak długo jak to możliwe – pozwalała na to bardzo dobra kondycja uprawy. W tym samym czasie sadzono etapami młode rośliny. Ogrodnicy decydują się na wczesną wymianę nasadzenia, aby rośliny z cyklu jesiennego mogły jak najdłużej korzystać z dobrych warunków świetlnych i rozbudować się zanim dni staną się krótkie. Pozwala to na ich długie utrzymanie w dobrej kondycji jesienią.

Rośliny odmiany Grummel F1 w połowie sierpnia

W połowie sierpnia prowadzony był czwarty zbiór owoców, przy czym pierwsze dwa zbiory wykonano, aby odciążyć rośliny. Ze względu na dużą “paliwożerność” odmiany Grummel F1 utrzymywane jest wysokie EC pożywki, aby wykarmić wszystkie zawiązki owoców. 

Zapraszamy na film z drugiego cyklu uprawowego w gospodarstwie Państwa Bunk.

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl