yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWIEM NA CZYM SZCZEPIĘ!

WIEM NA CZYM SZCZEPIĘ!

PARTNER MATERIAŁU: DeRuiter

DR0141TX F1 – podkładka do zadań specjalnych!

Szczepienie roślin pomidora przeznaczonych do uprawy całorocznej to obecnie standard w większości gospodarstw szklarniowych. Podkładka DR0141TX F1 o bardzo silnym wigorze znana jest na rynku europejskim i polskim już od kilku lat. Jest to najsilniejsza komercyjna podkładka dostępna w naszym kraju, przeznaczona dla ogrodników dysponujących wysokimi, nowoczesnymi obiektami, w których można wykorzystać jej wigor. DR0141TX F1 wymaga nieco wyższych temperatur na początku uprawy, jednocześnie daje lepsze możliwości sterowania roślinami, dlatego łatwiej osiągnąć balans wegetatywno-generatywny.

 

W gospodarstwie Piotra Kociszewskiego na podkładce DR0141TX F1 szczepi się pomidory Tomimaru Muchoo F1 i Strabena F1, dlatego, że sprawdza się ona najlepiej w połączeniu z odmianami o generatywnym charakterze wzrostu, a także w uprawach doświetlanych.

DR0141TX F1

Bardzo silny system korzeniowy, który tworzy podkładka umożliwia dobre zaopatrzenie roślin w wodę i substancje odżywcze nawet latem, kiedy wysoka temperatura osłabia wigor roślin. Dzięki temu rośliny są w stanie „wykarmić” owoce, które nie drobnieją, nie ma również problemu z wiązaniem kolejnych gron. Silny wierzchołek roślin w okresie letnim przekłada się również na lepszą jakość plonu – ogranicza występowanie suchej zgnilizny wierzchołków owoców. Mocniejsze rośliny o większych liściach lepiej osłaniają owoce, które są mniej narażone na powstawanie „plamy słonecznej”. Również jesienią DR0141TX F1 wpływa na lepsze dorastanie owoców, co pozwala uzyskiwać wysokie plony do ostatniego grona.

Zapraszamy do obejrzenia filmu – relacji z produkcji pomidorów szklarniowych szczepionych na podkładce DR0141TX w centrum Polski, sierpień 2021 r.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl