yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHandel sadzeniakami z Wielką Brytanią nadal nieuregulowany

Handel sadzeniakami z Wielką Brytanią nadal nieuregulowany

Holenderska Organizacja Ziemniaczana (NAO) wyraziła obawy co do przyszłego handlu sadzeniakami z Wielką Brytanią, ponieważ nie ma żadnych oznak zawarcia umowy dotyczącej sadzeniaków po Brexicie między Wielką Brytanią a UE.

Problem, w wyniku którego eksport szkockiego materiału nasiennego na kontynent został zakazany z powodu braku równoważności, może również wpłynąć na przywóz sadzeniaków z UE do Wielkiej Brytanii. Ich głównym dostawcą jest Holandia, która eksportuje na Wyspy 20 000 ton rocznie. Chociaż obecnie obowiązuje jednostronne odstępstwo rządu brytyjskiego, w przypadku braku porozumienia w sprawie fitosanitarnych warunków wstępnych handlu, eksport sadzeniaków z krajów UE do Wielkiej Brytanii może zostać zamknięty 1 lipca 2021 r.

Dick Hylkema, dyrektor NAO, powiedział: „W taki czy inny sposób sadzeniaki wypadły poza zakres umowy handlowej. W rzeczywistości istnieje trudny Brexit dla tego segmentu sektora ziemniaczanego. Wolny handel sadzeniakami ma istotne znaczenie, zwłaszcza dla hodowli. Teraz tak nie jest.

„Szczególnie Holandia boryka się z problemami granicznymi, biorąc pod uwagę rozmiar wzajemnego handlu sadzeniakami”.

Szkocki przemysł nasienny domagał się od Wielkiej Brytanii usunięcia obecnego odstępstwa od wymogów fitosanitarnych dla materiału nasiennego z UE przed 1 lipca, jeśli UE odmówi uznania statusu materiału nasiennego produkowanego w Wielkiej Brytanii.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło Hort News

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl