yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPowierzchnia uprawy marchwi w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy marchwi w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Marchew jest dość popularnym warzywem wśród producentów. Warto jednak zaznaczyć, biorąc pod uwagę cztery ostatnie lata, że powierzchnia jej uprawy jest w aktualnym roku na najniższym poziomie. Ile wynosi?

Zacznijmy od 2020 roku… Wówczas powierzchnia uprawy marchwi wynosiła 14 620,20 hektarów. Warto jednak zaznaczyć, że to nie najwyższy wynik w ostatnich czterech latach. Największy obszar, jeśli chodzi o produkcję marchwi jadalnej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odnotowała w 2021 roku. W tym okresie krajowi producenci uprawiali warzywo na powierzchni 15 041,03 hektarów.

Niedługo później część rolników zrezygnowała jednak z marchwi na rzecz innych upraw. Krótko mówiąc, powierzchnia uprawy znacząco spadła. W 2022 roku wynosiła bowiem tylko 13 695,32 hektarów, a więc o 1345,71 mniej niż w poprzednim sezonie. Jak sytuacja kształtuje się natomiast w bieżącym roku? Aktualnie polscy producenci uprawiają marchew na powierzchni 13 520,21 hektarów.

Tak więc, biorąc pod uwagę cztery ostatnie lata, aktualny sezon jest najmniej optymistyczny pod względem powierzchni uprawy marchwi. Wprawdzie względem 2022 roku areał spadł zaledwie o 175,11 hektarów, jednak porównując go do lat 2020-2021, widzimy zdecydowanie większą różnicę. W ramach przypomnienia, dane pochodzą z deklaracji producentów, którzy ubiegali się o płatności bezpośrednie.

Źródło: ARiMR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl