yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWiosną zadbaj o ciepło i światło

Wiosną zadbaj o ciepło i światło

W rejonach upraw wczesnych warzyw sprawdzają się tradycyjne tunele foliowe. Najczęściej są to obiekty nieogrzewane. Mimo to już w lutym rosną w nich warzywa. Plantatorzy mają swoje sposoby na zapewnienie optymalnych warunków do wzrostu. Podstawą jest dobrej jakości folia, odpowiednio założona na konstrukcji.

Szczególnie ważne jest zabezpieczenie wejścia do tuneli. Dobrym sposobem jest dodatkowe przykrycie roślin, zwłaszcza w początkowym okresie, agrowłókniną lub folią perforowaną. Osłona ta stanowi dodatkową izolację dla roślin.

Trzeba jednak pamiętać, że wczesną wiosną oprócz temperatury rośliny potrzebują światła, dlatego osłony te powinny być zdejmowane w ciągu dnia. Praktycznym rozwiązaniem jest podwieszanie agrowłókniny z boku tunelu.

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl