yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRybitwy: Kapusta biała - poprawa sytuacji cenowej?

Rybitwy: Kapusta biała – poprawa sytuacji cenowej?

Na łamach naszego portalu warzywa.pl wielokrotnie pisaliśmy o trudnej sytuacji na rynku kapusty białej. Jak pamiętamy do niedawna ceny sprzedażowe kapusty białej były niskie. Dzisiaj na giełdzie Rybitwy za ładną główkę kapusty ceniono 2,5 zł. Ale jak wiemy towar jest różnej jakości, podobnie jest z jego cenami, które rozpoczynają się od 1,5 zł/szt.

Jak na razie ceny kapusty białej w dużym hurcie są na poziomie 0,36-0,46 zł/kg. Ta niewielka zwyżka w ostatnim czasie nie zmienia zasadniczo sytuacji cenowej na rynku białej kapusty, która i tak pozostaje bardzo niekorzystna dla producentów.

W dużej części kraju sierpień był suchy lub bardzo suchy i późniejsza kapusta nie dorastała. Wysoka temperatura powietrza utrudniała wykonywanie zabiegów ochrony roślin, przez co duża presja szkodników znacznie wpłynęła na jakość kapusty w bieżącym sezonie.

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl