Spotkanie cebulowe w Wielkopolsce [VIDEO]

Pole cebuli

W Jastrzębnikach k. Opalenicy w Wielkopolsce w gospodarstwie Iwony i Jakuba Śmierzchalskich 8 września odbyło się spotkanie cebulowe. Organizatorem były firmy Bayer, Sativex oraz Agro-Sorb.


Mariusz Kąkol reprezentujący firmę Bayer, właściciela marki Seminis, przedstawił odmiany cebuli w typie Rijnsburger, polecane do długiego przechowywania – m.in. Packito F1, Bossito F1 oraz Rockito F1.

Mariusz Kąkol, marka Seminis

Cebula na polu – fotorelacja

 

Jakie środki ochrony roślin z oferty firmy Bayer zastosowano na polu informował Michał Szymański. Zwrócił uwagę np. na herbicyd Bandur 600 SC, a także insektycyd Movento 100 SC czy fungicyd Luna Experience 400 SC.

O tym, że każda uprawa potrzebuje aminokwasów przekonywał Tomasz Harciarek z firmy Agro-Sorb. Polecał szczególnie produkt Folium – biostymulator do stosowania dolistnego do wszystkich upraw, których wspomaga wzrost roślin, zwłaszcza w czasie stresowych warunków uprawy (w cebuli np. po stosowaniu herbicydów). Specjalista zachęcał również do stosowania nawozu L-Amino+Ca – w celu uzupełnienia niedoborów wapnia i boru, co pozwala na zwiększenie potencjału przechowalniczego warzyw.

Od prawej Tomasz Harciarek, Zbigniew Marciniak i Michał Freus

Ofertę nasion zaprezentowanych odmian cebuli oraz innych środków produkcji można było poznać na stoisku firmy Sativex reprezentowanej przez Jacka Pańczaka.

Więcej szczegółów z tego spotkania zaprezentujemy na łamach miesięcznika “Warzywa“.

TUTAJ ZAMÓWISZ PRENUMERATĘ: [Prenumerata “Warzywa”]

Czasopismo Warzywa - nr 4/2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności