Wschody nasion cebuli bez komplikacji [VIDEO, cz. 1]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Gościem w “Rozmowach o warzywnictwie” jest Andrzej Zbroja z firmy Tradecorp, który mówi o tym jakie zabiegi w uprawie cebuli w sezonie 2021 należy wykonać,  by utrzymać stabilną wilgotność podłoża zwłaszcza w początkowej fazie wzrostu roślin i jednocześnie wpłynąć na wyrównane wschody nasion.

Niewystarczająca wilgotność gleby jest przyczyną wydłużonych i nierównomiernych wschodów. Dlatego przed siewem nasion cebuli warto zastosować oprysk gleby Humistarem w dawce 40 l/ha. Do oprysku zaleca się użycie 200–300 l wody, a po zabiegu należy wymieszać glebę na głębokość 15–20 cm. Zabieg ten poprawi strukturę gleby oraz przyczyni się do zatrzymania większej ilości wilgoci w glebie. Ograniczy to również zaskorupianie się powierzchni gleby, wpłynie na wyrównanie wschodów oraz w późniejszym okresie, przy ulewnych deszczach zmniejszy wypłukiwanie składników pokarmowych (zwłaszcza azotu, potasu i magnezu).

Zapraszamy do zapisu z “Rozmów o warzywnictwie” z Andrzejem Zbroją (Tradecorp), cz.1.

 

 

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności