Będzie deszczowo na przeważającym obszarze kraju

Przed nami wąska strefa silniejszych opadów. Ze wschodu zaczyna płynąć do nas cieplejsze powietrze, a wraz z nim przybył do Polski front z opadami.

Pada i padać będzie w nocy z wtorku na środę i przez całą środę na Podlasiu, północy, zachodzie i w centrum Mazowsza oraz na wschodzie Kujaw i na południu Mazur. W środę po południu opady przemieszcza się nad północ Ziemi Łódzkiej, południe i zachód Kujaw oraz na wschód, południe i centrum Wielkopolski, by wieczorem dotrzeć nad Dolny Śląsk i być może Ziemię Lubuską.

Na południu, wschodzie i północy sucho i słonecznie. Sumy opadów wyniosą od 1-5 mm na południowym zachodzie poprzez 10 mm w głębi kraju i nawet 20-30 mm na Podlasiu. Popada sam deszcz. W kolejnych dniach nadal sporo chmur, ale padać ma głównie na Podlasiu i wschodzie Mazowsza. Im bliżej weekendu tym cieplej i słoneczniej. Również noce w kwietniu nie będą już przynosić przymrozków. Wegetacja w najbliższych dniach wystartuje pełną para.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności