yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNawet -7 stopni na zachodzie Polski. Gdzie najmocniej przymroziło w nocy 20-21.04.2024?

Nawet -7 stopni na zachodzie Polski. Gdzie najmocniej przymroziło w nocy 20-21.04.2024?

Fala przymrozków uderzyła w zachodnie tereny Polski. Temperatura spadła do nawet -7 stopni Celsjusza. Sprawdziliśmy, gdzie odnotowano największe przymrozki w nocy 20-21.04.2024.

Gdzie były największe przymrozki w nocy 20-21.04.2024?

Fala przymrozków najbardziej dała się odczuć producentom z województw położonych na zachodzie Polski. Gdzie przymroziło najbardziej? Najniższą temperaturę odnotowano w województwie wielkopolskim, a konkretnie w Pile. W nocy 20-21.04.2024 słupki termometrów, jak poinformował IMGW-PIB, spadły tam do -7 stopni Celsjusza. W pozostałej części województwa temperatura utrzymywała się na poziomie około -5 stopni. Wyjątkiem okazały się tereny położone na południu i wschodzie, gdzie notowano od 0 do -1.

Niezwykle narażone na niskie temperatury były również gospodarstwa w województwach zachodnio-pomorskim oraz pomorskim, gdzie temperatura przy gruncie spadła do nawet -6 stopni Celsjusza. Województwo lubuskie także zmagało się z przymrozkami. Niemniej, temperatura w tym przypadku spadła do -5 stopni. W województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim słupki termometrów obniżyły się natomiast do -3/-4 stopni.

Które województwa mogły odetchnąć od przymrozków?

Brakiem przymrozków mogły się cieszyć wszystkie pozostałe województwa, które położone są w centrum i na wschodzie Polski. Wyjątkiem jest co prawda województwo podkarpackie, gdzie temperatura spadła do -1 stopnia. Niemniej, słupki termometrów w województwie opolskim, śląskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim utrzymywały się powyżej 0. Oczywiście znajdą się tu z pewnością regiony, w których pojawiły się przymrozki, ale sytuacja przedstawia się znacznie lepiej niż na zachodzie Polski. Najwyższą temperaturę w nocy 20-21.04.2024 odnotowano w Lublinie i Sandomierzu, czyli w województwie lubelskim i świętokrzyskim. Wynosiła +4 stopnie Celsjusza.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl