yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZłe wieści pogodowe. Opady będą lokalne i będzie ich mało

Złe wieści pogodowe. Opady będą lokalne i będzie ich mało

Złe wieści pogodowe. Opady będą lokalne i będzie ich mało. Susza będzie narastać.

Europa Środkowa jest tak bardzo wysuszona, że nawet napływ powietrza znad Ukrainy nie gwarantuje nam opadów i burz. Te drugie zarówno dziś, jak i w najbliższych dniach będą wyjątkowo lokalne i dotyczyć będą głównie Roztocza, Podkarpacia, Małopolski, Świętokrzyskiego oraz Kotliny Kłodzkiej.

Jedynie dziś wieczorem jest szansa na lokalną burze miejscami na południu Podlasia, w centrum Mazowsza oraz na północy Łódzkiego- kolejne dni będą już suche i słoneczne.

Pomimo małej ilości opadów powietrze płynąć ma ze wschodu i zwłaszcza na Podkarpaciu, Małopolsce i Roztoczu wilgotność powietrza będzie sprzyjać występowaniu chorób grzybowych zwłaszcza, że o porankach miejscami wystąpią mgły i zamglenia.

Burze na ogół będą spokojne – grad, jeśli popada to drobny do 1 cm, a wiatr nie przekroczy 50-60 km/h. Obędzie się bez szkód wiatrowych. Jedynie opad może być kłopotliwy – zbita sucha gleba nie przyjmie 10-30 mm opadu w krótkim czasie – na stromym terenie w uprawie warzyw mogą pojawić się cieki wodne wypłukujące rośliny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Szacunkowo około 30% kraju otrzyma w najbliższych dniach jakiekolwiek opady deszczu, natomiast pozostała część kraju pogrążać się będzie w narastającej suszy.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl