yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny młodych ziemniaków w Polsce. Irgi jest mniej, a jej ceny...

Aktualne ceny młodych ziemniaków w Polsce. Irgi jest mniej, a jej ceny są wyższe [03.07.2023]

Na rynku hurtowym w Broniszach ceny krajowych ziemniaków młodych są zróżnicowane. Wszystko zależy od odmiany. Wśród ofert jest bowiem zauważalnie mniej ziemniaków o białym miąższu, czyli znanej nam Irgi.

Znana przez niemal wszystkich Irga jest w aktualnym sezonie rzadziej spotykana na rynku. Producenci skupili się przede wszystkim na odmianach kremowych oraz żółtych. Znajduje to oczywiście odzwierciedlenie w cenach.

W godzinach porannych odmiany ziemniaków charakteryzujące się kremowym i żółtym miąższem zapewniały producentom stawki oscylujące na poziomie 30,00-32,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 2,00-2,13 zł za kilogram.

Irga, która występowała w nieco mniejszych ilościach, zapewniała z kolei producentom wyższe stawki. Rolnicy mogli oczekiwać cen rzędu 40,00-42,00 zł za 15 kilogramowy worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 2,66-2,80 zł.

Warto zauważyć, że taki stan rzeczy mogliśmy zaobserwować już w poprzednich tygodniach sezonu. Świadczyć to może o mniejszej powierzchni, którą producenci przeznaczyli na produkcję Irgi. Wynika to z preferencji konsumentów, które nieustannie się zmieniają.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl