Aktualne ceny młodych ziemniaków w Polsce. Irgi jest mniej, a jej ceny są wyższe [03.07.2023]

Polskie młode ziemniaki odmiana Irga

Na rynku hurtowym w Broniszach ceny krajowych ziemniaków młodych są zróżnicowane. Wszystko zależy od odmiany. Wśród ofert jest bowiem zauważalnie mniej ziemniaków o białym miąższu, czyli znanej nam Irgi.

Znana przez niemal wszystkich Irga jest w aktualnym sezonie rzadziej spotykana na rynku. Producenci skupili się przede wszystkim na odmianach kremowych oraz żółtych. Znajduje to oczywiście odzwierciedlenie w cenach.

W godzinach porannych odmiany ziemniaków charakteryzujące się kremowym i żółtym miąższem zapewniały producentom stawki oscylujące na poziomie 30,00-32,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 2,00-2,13 zł za kilogram.

Irga, która występowała w nieco mniejszych ilościach, zapewniała z kolei producentom wyższe stawki. Rolnicy mogli oczekiwać cen rzędu 40,00-42,00 zł za 15 kilogramowy worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 2,66-2,80 zł.

Warto zauważyć, że taki stan rzeczy mogliśmy zaobserwować już w poprzednich tygodniach sezonu. Świadczyć to może o mniejszej powierzchni, którą producenci przeznaczyli na produkcję Irgi. Wynika to z preferencji konsumentów, które nieustannie się zmieniają.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. rzodkiewka

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności