Aktualne ceny ogórków zachęciły importerów. Sytuacja na Broniszach [05.10.2022]

W ostatnim czasie ceny polskich ogórków szklarniowych i gruntowych zaczęły piąć się w górę. Nieco wyższe stawki zachęciły importerów do działania, przez co na rynku pojawiła się dość zauważalna ilość importowanego zamiennika…

Zarówno warunki pogodowe, jak i koszty produkcji, wpłynęły na zdecydowanie niższą podaż ogórków. Wraz z biegiem czasu warzywo na rynku hurtowym w Broniszach pojawiało się w coraz mniejszych ilościach. Znalazło to odzwierciedlenie w cenach, które stawały się nieco bardziej korzystne dla polskich producentów. Niestety, ceny dochodzące momentami do 10,00-11,00 zł za kilogram, mowa o ogórkach szklarniowych, zachęciły importerów do działania…

Importowany konkurent pochodzi na ten moment z Hiszpanii. Niestety w najbliższym czasie należy spodziewać się, że dołączą do niego produkty z innych stron świata. Spowodowane jest to oczywiście malejącą podażą warzywa krajowego. Hiszpański konkurent kupowany jest w cenie 32,00 zł za 4,5 kilograma, natomiast jego cena na rynku sięga obecnie poziomu 8,00 zł.

Jak kształtuje się sytuacja krajowych ogórków szklarniowych? W hurcie paletowym można spodziewać się stawek rzędu 7,50 zł za kilogram. W sprzedaży detalicznej ceny sięgają natomiast pułapu 8,50-9,00 zł. Zdarza się, że spotkamy stawki na poziomie 10,00 zł, jednak tyczy się to głównie hurtowników. Kupili oni bowiem towar w momencie, w którym ceny były wyższe i aktualnie starają się zachować opłacalność swojej inwestycji.

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku ogórków gruntowych. Stawki u hurtowników oscylują na poziomie 6,50 zł za kilogram. Producenci natomiast mogą oczekiwać cen w przedziale 5,00-7,00 zł. Wszystko zależne jest oczywiście od kalibru. Najdrobniejsze sztuki są dla konsumentów bardziej atrakcyjne, przez co zapewniają rolnikom korzystniejsze warunki.

Related Posts

  1. Skrzynka z kalafiorami
  2. Cebula w workach na rynku
  3. Cukina
  4. Henryk Kowalczyk na spotkaniu z rolnikami
  5. ciagnik z opryskiwacze na polu cebulu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności