Co, jeśli nie zdążymy uzupełnić wniosków tyczących się wymiany dachów w wyznaczonym terminie?

Fot. Pixabay

W ostatnim czasie rolnicy zainteresowani wsparciem tyczącym się wymiany pokryć dachowych zostali poinformowani o konieczności uzupełnienia złożonych wniosków. Wyznaczony termin to zaledwie 7 dni od odebrania wiadomości. Problem jednak w tym, że aplikacja nie umożliwia dokonania wskazanych uzupełnień. Czy powinniśmy się więc obawiać, że świadczenia przepadną?

W ostatnim czasie niejednokrotnie spotykaliśmy się z przeciwnościami wynikającymi z nieprawidłowego działania aplikacji do obsługi wniosków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Platformie Usług Elektronicznych. Tym razem producenci, którzy otrzymali wiadomość o konieczności dokonania uzupełnień we wnioskach o dopłaty do wymiany pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych, nie mieli możliwości dokonania stosownych korekt.

Na Platformie Usług Elektronicznych widniały jedynie dwie możliwości, mianowicie podgląd oraz wycofanie wniosku. Tymczasem… Termin wyznaczony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wprowadzenie zmian opiewał na 7 dni. Wielu producentów obawiało się, że problem nie zostanie rozwiązany wystarczająco szybko, przez co utracą oni możliwość uzyskania wsparcia. Niemałym problemem jest także uzyskanie wymaganych dokumentów. W większości przypadków procedura jest bowiem bardzo czasochłonna…

Czy powinniśmy się więc obawiać? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że dokłada wszelkich starań w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności aplikacji. Problemy techniczne mogą spowodować, że wyznaczony termin na złożenie uzupełnień upłynie. Gdy przywrócona zostanie pełna funkcjonalność aplikacji, Agencja będzie rozpatrywała indywidualnie każdy przypadek, w którym nie mieli Państwo możliwości złożenia uzupełnień.

Jeśli rozstrzygnięcie okaże się pozytywne, dokumentacja złożona po terminie będzie podlegała ocenie na etapie weryfikacji złożonego wniosku o objęcie przedsięwzięcia wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Błędy aplikacji, a tym samym brak możliwości dokonywania uzupełnień, będą rozpatrywane przez Agencję w kontekście siły wyższej lub wyjątkowych okoliczności.

Źródło: ARiMR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Rozmowy rolnicze w Brukseli
  2. Pijany kierowca ciągnika rolniczego
  3. Warzywa dla przetwórstwa

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności