• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCo, jeśli nie zdążymy uzupełnić wniosków tyczących się wymiany dachów w wyznaczonym...

Co, jeśli nie zdążymy uzupełnić wniosków tyczących się wymiany dachów w wyznaczonym terminie?

W ostatnim czasie rolnicy zainteresowani wsparciem tyczącym się wymiany pokryć dachowych zostali poinformowani o konieczności uzupełnienia złożonych wniosków. Wyznaczony termin to zaledwie 7 dni od odebrania wiadomości. Problem jednak w tym, że aplikacja nie umożliwia dokonania wskazanych uzupełnień. Czy powinniśmy się więc obawiać, że świadczenia przepadną?

W ostatnim czasie niejednokrotnie spotykaliśmy się z przeciwnościami wynikającymi z nieprawidłowego działania aplikacji do obsługi wniosków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Platformie Usług Elektronicznych. Tym razem producenci, którzy otrzymali wiadomość o konieczności dokonania uzupełnień we wnioskach o dopłaty do wymiany pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych, nie mieli możliwości dokonania stosownych korekt.

Na Platformie Usług Elektronicznych widniały jedynie dwie możliwości, mianowicie podgląd oraz wycofanie wniosku. Tymczasem… Termin wyznaczony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wprowadzenie zmian opiewał na 7 dni. Wielu producentów obawiało się, że problem nie zostanie rozwiązany wystarczająco szybko, przez co utracą oni możliwość uzyskania wsparcia. Niemałym problemem jest także uzyskanie wymaganych dokumentów. W większości przypadków procedura jest bowiem bardzo czasochłonna…

Czy powinniśmy się więc obawiać? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że dokłada wszelkich starań w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności aplikacji. Problemy techniczne mogą spowodować, że wyznaczony termin na złożenie uzupełnień upłynie. Gdy przywrócona zostanie pełna funkcjonalność aplikacji, Agencja będzie rozpatrywała indywidualnie każdy przypadek, w którym nie mieli Państwo możliwości złożenia uzupełnień.

Jeśli rozstrzygnięcie okaże się pozytywne, dokumentacja złożona po terminie będzie podlegała ocenie na etapie weryfikacji złożonego wniosku o objęcie przedsięwzięcia wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Błędy aplikacji, a tym samym brak możliwości dokonywania uzupełnień, będą rozpatrywane przez Agencję w kontekście siły wyższej lub wyjątkowych okoliczności.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: ARiMR


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl