yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSpadek cen krajowej papryki. Aktualna sytuacja na rynku w Broniszach

Spadek cen krajowej papryki. Aktualna sytuacja na rynku w Broniszach [12.07.2023]

Niestety, ceny krajowej papryki oscylują obecnie na niższym poziomie. Tyczy się to zarówno papryki zielonej, jak i kolorowej. Jakich stawek można oczekiwać? 

Krajowi producenci warzyw ciepłolubnych, widząc sytuację na rynku, ogłosili pogotowie strajkowe. Tymczasem, cena na Broniszach zdążyła już spaść. Zarówno w przypadku papryki zielonej, jak i papryki kolorowej stawki przedstawiają się na niższym poziomie…

Zacznijmy od papryki zielonej. Uprzednio ceny oscylowały na pułapie 5,00-6,00 zł za kilogram. Obecnie stawki utrzymują się z kolei w przedziale 4,00-5,00 zł za kilogram. Tak jak wcześniej, niższy poziom tyczy się sprzedaży w hurcie, a wyższy sprzedaży w detalu.

Nieco gorsza sytuacja dotyczy również papryki kolorowej. Aktualnie na rynku w Broniszach stawki zaczynają się już od 6,50 zł za kilogram w hurcie. W ramach przypomnienia, na początku tygodnia minimalną ceną przy sprzedaży hurtowej było 7,00 zł za kilogram.

Oczywiście, jeśli chodzi o paprykę kolorową, niektórzy z producentów starają się utrzymywać stawki na wyższym poziomie, jednak tak czy inaczej nie przekraczają one 8,00 zł za kilogram, a poziom ten najczęściej spotykany jest przy sprzedaży detalicznej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Sytuacja pozostaje dość napięta z uwagi na import, a konkretnie jego ceny. Towar sprowadzany z Holandii jest w aktualnym sezonie wyjątkowo tani, co utrudnia krajowym producentom utrzymanie cen na wyższym poziomie. Stawki w przypadku importowanej papryki przedstawiają się bowiem na pułapie około 6,00 zł za kilogram w hurcie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl