yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMarchew umacnia swoją pozycję na rynku. Aktualne ceny w hurcie

Marchew umacnia swoją pozycję na rynku. Aktualne ceny w hurcie [06.11.2023]

Cena marchwi przedstawiała się dotychczas na niskim poziomie. Koszty produkcji i przygotowania do sprzedaży pozostawały z kolei dość wysokie. Z tego względu rolnicy zdecydowali się zwiększyć cenę. Na jakim poziomie oscyluje ona obecnie?

W ramach przypomnienia, cena marchwi na rynku w podwarszawskich Broniszach pozostawała dotychczas na stosunkowo niskim poziomie. Producenci oferujący owe warzywo mogli spodziewać się stawek oscylujących na poziomie 0,90-1,00 zł za kilogram.

Warto przy tym zauważyć, że koszty produkcji oraz przygotowania towaru do sprzedaży są dość wysokie, a cały proces wiąże się z wieloma trudnościami i ciężką pracą. Z tego też względu rolnicy zwiększyli w ostatnim czasie cenę marchwi w hurcie.

Jak więc przedstawia się aktualna cena marchwi na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Rolnicy zwiększyli cenę w sprzedaży hurtowej o około 0,20-0,30 zł na kilogramie. Aktualna cena marchwi dochodzi bowiem do poziomu 1,20 zł za kilogram.

Wzrost jest na ten moment niewielki, jednak zauważalna jest pozytywna tendencja. Producenci jednogłośnie twierdzą, że nie będą przygotowywać warzywa w tak staranny sposób za cenę, która oscylować będzie poniżej ponoszonych kosztów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl