yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCoraz większa ilość importowanej papryki na rynku w Broniszach…

Coraz większa ilość importowanej papryki na rynku w Broniszach… [17.11.2022]

Wraz z upływem czasu podaż krajowej papryki na rynku hurtowym w Broniszach uległa zmniejszeniu. Importerzy zaczęli z tego względu wprowadzać do sprzedaży coraz większą ilość warzywa z zagranicy… Jak więc kształtują się aktualne ceny w obu przedstawionych przypadkach?

Bieżący sezon paprykowy przysporzył producentom wiele zmartwień. Koszty produkcji w aktualnym roku wzrosły bowiem do rekordowego poziomu. To z kolei wymagało ustalenia wyższych cen za warzywo. Sytuacja pozostawiała jednak wiele do życzenia, a producenci papryki byli zmuszeni do wielokrotnych protestów…

Głównym problemem były wspomniane ceny, niemniej, to nie wszystko… W momencie, w którym krajowi rolnicy byli w stanie pokryć zapotrzebowanie marketów, częstym widokiem na sklepowych półkach okazywał się import. Wraz z biegiem czasu oraz kolejnymi strajkami producentów, obecność zagranicznego konkurenta stała się mniej zauważalna.

Ilość krajowej papryki, na wzgląd pogarszających się warunków pogodowych, uległa jednak zmniejszeniu, co jest równoznaczne z ponownym napływem importu. Zjawisko możemy zaobserwować na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach. Krajowi producenci muszą liczyć się z coraz większą ilością zagranicznej papryki, która pochodzi z Hiszpanii.

Jakie stawki należy więc brać pod uwagę? Aktualne ceny papryki oferowanej przez krajowych rolników przedstawiają się na poziomie 6,00-7,00 zł za kilogram. Natomiast w przypadku wspominanego importu stawki oscylują w granicach 9,00-10,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto zaznaczyć, że mimo spadku podaży, ilość krajowej papryki na rynku wciąż jest dość zauważalna. Wielkimi krokami zbliżą się jednak koniec sezonu, który zostanie przypieczętowany przez przymrozki, z którymi aktualnie mamy do czynienia.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl